Süleymanpaşa Belediyesi Çevre İçin Naylon Poşete ’Dur’ Diyor

Süleymanpaşa Belediyesi Çevre İçin Naylon Poşete ’Dur’ Diyor

Süleymanpaşa Belediyesi Çevre İçin Naylon Poşete ’Dur’ Diyor
banner475
banner471
Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi’nin ’Torbanı Değiştir Geleceğini Değiştir’ adı altında gerçekleştirdiği kampanya kapsamında perşembe pazarında açılan stant ile vatandaşlar bilgilendirilip bez torba ve file dağıtımı yapıldı.
15 Eylül itibari ile Süleymanpaşa ilçesi sınırlarında naylon poşet kullanımının yasaklanacak olması üzerine harekete geçen Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, vatandaşlara doğada çözünemeyen poşetlerin yerine alışveriş filesi ve bez torbaları kullanmaları konusunda bilgilendirmelerde bulundu. 3 bin file ile 5 bin bez torbanın dağıtıldığı organizasyona Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay da katılarak destek oldu.
EŞKİNAT: "KADINLARIMIZ FİLE ÖRECEK BİZ SATIN ALIP HALKA DAĞITACAĞIZ"
Vatandaşlara file ve bez torbası hediye eden Başkan Eşkinat yaptığı açıklamada, "Daha önce belediye meclisinin aldığı karar gereği eylül ayından itibaren biz naylon poşeti Süleymanpaşa’da kullanmama kararı aldık. Bunun gereği olarak da file ve bez torbaları vatandaşlarımıza bugün dağıtıyoruz. Bunun dışında önemli bir iş daha yapıyoruz. Kadınlarımız file örüyor. Biz o fileleri satın alma garantisi ile ördürüyoruz. Kadınlarımız çalışacak ve bize satacak. Biz de bu fileleri ücretsiz olarak vatandaşlarımıza takdim edeceğiz" dedi.
"UMARIM BİZ TRAKYA’DAKİ DİĞER BELEDİYELERE DE ÖRNEK OLURUZ"
Trakya’daki diğer belediyelere örnek olmayı istediklerini dile getiren Başkan Eşkinat, "Bizim yaptığımız çevreye duyarlı olmanın bu bir yolu. Az belediye yaptı. Umarım biz Trakya’daki diğer belediyelere de örnek oluruz. Sadece Süleymanpaşa değil, havza boyutunda da önemli bir etkinliğe adım atmış oluruz. Biz bu dünyayı emanet aldık, çocuklarımıza da bırakmak zorundayız. Onun için de sürdürebilir bir kalkınma ile çevreye duyarlılığımızı devam ettirmek durumundayız. Bu da ona ait duruşumuzun göstergesi. Trakyalılar, Tekirdağlılar, Süleymanpaşlılar çevreye duyarlı insanlardır. Bu çağrımıza önemli yanıt verirler. Kısa sürede arıtma ile denizlerimizi kurtaracağımız gibi naylon poşetlerden ve doğaya dönüşemeyen maddelerden de bölgemizi kurtarırız" ifadelerini kaydetti.
GÜNAY: "BU TARZ ÇALIŞMALARI OLUMLU VE FAYDALI BULUYORUM"
Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay ise Süleymanpaşa Belediyesi’nin ’Torbanı Değiştir Geleceğini Değiştir’ projesi kapsamında naylon poşet yerine, bez torba ve file kullanılmasının faydalı ve olumlu bir proje olduğunu belirtirken "Süleymanpaşa Belediyesi’nin yapmış olduğu bu sosyal çalışma ve bir anlamda bu projeyle farkındalık var esasında. Eylül ayından itibaren uygulama konulacak bu çalışma için Süleymanpaşa Belediyemize teşekkür ediyorum. Çevresel anlamda bu projeyi düşündüğümüzde, kullanılan naylon poşetlerin çevreye verdiği zararın yüzyıllarca kalkmadığını biliyoruz. Bu tarz çalışmaları olumlu ve faydalı buluyorum. Toplumun bilinçlendirilmesi açısından da çok önemli bir proje" dedi.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER