Sude ET Yeni Yatırımlarla Büyümeye Devam Ediyor

Sude ET Yeni Yatırımlarla Büyümeye Devam Ediyor

Sude ET Yeni Yatırımlarla Büyümeye Devam Ediyor
Bursa’da et sektöründe önemli yere sahip olan Sude Et, yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor.
Geçen hafta Özlüce’de 6. şubesini açan işletme, yeni yatırım hedefleriyle hızla yol almaya devam ediyor. Mudanya’da 2100 metre kapalı alana sahip 3 milyon liralık et işleme tesisinin çalışmaları devam ediyor. Avrupa standartlarında uygun olarak yapılacak tesiste etler işlenip şubelere dağıtılacak. Küçük bir yerde toptancılık yaparak işe başladıklarını belirten Sude Et Yönetim Kurulu Başkanı Barış Atalay, “Daha sonra şubeleştik ve restoranlarımızı açmaya başladık. Bütün etlerimizi kendimiz kesiyor müşterilerimize kaliteli ürünler ulaştırıyoruz. Ayda yaklaşık 45 ton kırmızı eti depolarımızda işleyerek şubelere dağıtıyoruz. Mudanya’da et işleme tesisi yapmayı düşünüyoruz. Bu tesiste kendi bünyemizde ürettiğimiz ürünlerin satışını yapacağız. 2100 metre kapalı alana sahip 3 milyonluk bir yatırım olacak. Projemiz son halinin aldı. Tesisimizde kullanacağımız makinelerin siparişlerini de verdik. Sadece Belediye’den ruhsat ile ilgili bazı işler kaldı. Onlar halledildikten sonra 7 ay gibi bir sürede tesisimize kavuşacağız. Bu tesis Avrupa standartlarında olacak. Daha kaliteli ve standartları daha yüksek olacak. Maksadımız önce Bursa’da iyi bir yere gelip bütün Marmara bölgesine hitap etmektir. Yiyecek içecek sektöründe Bursa çok iyi. Bursa’da hem balık, hem de et mangal kültürü var. Biz önce imalat konusunda eksikliklerimizi gidermek istiyoruz. Birkaç şube hedefimiz daha var. Önce et işleme tesisimizi açacağız, ardından bir restoran açma hedefimiz daha var. Piyasada daha iyi bir yere gelmek için marketlerle çalışıp kendi ürünlerimizi satışa sunmak istiyoruz” dedi.
Et fiyatları konusunda dengesizlik olduğunu belirten Atalay, “Ürünler üreticiden toptancıya geçtiği için bir rant alanı oluştu. Bu yüzden fiyatlarda artış oluyor. Bu noktada devletin araya girmesi gerekiyor. Ülkemizde hayvancılığın gelişmesi ve et fiyatlarının düzelmesi için yemin ucuzlatılması şart” diye konuştu
Her kesime hitap eden restoranlar açmayı hedefledikelrini belirten Sude Et İşletme Müdürü NilayKarakaş, ”Bazı eksiklerimiz var. İlk onları gidermeye çalışıyoruz. Maksadımız müşterilerimize daha kaliteli bir hizmet vermektir. Önümüze bazı hedefler koyduk. Bu hedeflere doğru yürümeye devam ediyoruz. Geçen hafta Özlüce’de 6. şubemizi açtık. Hedefimiz Bursa’da 16 şubeye ulaşmak. İnşallah bu hedefe ulaşacağız” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER