Sualtı Dünyası Yaz Okulu Sona Erdi

Sualtı Dünyası Yaz Okulu Sona Erdi

Sualtı Dünyası Yaz Okulu Sona Erdi
banner475
banner471
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı içerisinde yer alan Eti Sualtı Dünyası’nda Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen Sualtı Dünyası Yaz Okulları Atölyeleri sona erdi.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin çocukların eğlenerek, bilimsel gerçeklere dayanarak ve bunları deneylerle destekleyerek bilgi, dikkat ve meraklarını araştırmaya yönlendirdiği Eti Sualtı Dünyası Yaz Okulu eğitimleri sona erdi. Çocuklara hayvan ve doğayı tanıtmak, çevrelerine duyarlı ve hayvan sevgisine sahip bireyler olarak yetişmesini sağlamak amacıyla düzenlenen yaz okullarında öğrenciler birbirinden farklı atölyelerde eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşadı. 9-11 yaş grubundan toplam 65 öğrenci, 17 gün süren 24 farklı atölyede eğitimlerini tamamladı. Eti Sualtı Dünyası’nda Balık Besleme, dalgıç iletişimi, deniz kirliliği, zooloji, mikroskop, sulu deneyler, ekoloji, zehirli hayvanlar, seramik gibi birbirinden farklı ve keyifli derslerin eğitimini alan öğrenciler, düzenlenen törende başarı sertifikalarını aldı.
Büyükşehir Belediyesi Eti Sualtı Dünyası Yaz Okullarında çok faydalı bilgiler aldıklarını söyleyen öğrenciler, “Keyifli zaman geçirdik, sualtında yaşayan canlıların özelliklerini öğrendik, bizlere yaz okulu boyunca eğitim veren öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” dediler.
Sertifika törenine katılan öğrenci velileri ise, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne Sualtı Dünyası’nda düzenlediği yaz okulu eğitimleri için teşekkür etti.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477