Su Kuyusuna Düşen İnek Vinçle Kurtarıldı

Su Kuyusuna Düşen İnek Vinçle Kurtarıldı

Su Kuyusuna Düşen İnek Vinçle Kurtarıldı
banner425
Konya’nın Beyşehir ilçesinde, arazide otlarken yaklaşık 7 metre derinlikteki su kuyusuna düşen inek vinç yardımıyla kurtarıldı.
Beyşehir’in Doğanbey Mahallesi Kayalı mevkisinde bir ineğin su kuyusuna düştüğü ihbarı üzerine bölgeye önce bir kepçe sevk edildi. Kepçe ineği çıkaramayınca, daha sonra Beyşehir Belediyesi tarafından bölgeye bir vinç gönderildi. Vince bağlı halatla kuyuya inen mahalle sakinlerinden Ahmet Ocaklı, halatı kuyunun içerisindeki ineğe bağladı. Daha sonra vinç tarafından yukarıya doğru çekilen inek, yaklaşık 45 dakika süren uzun uğraşların ardından su dolu kuyudan kurtarıldı. Kuyudan çıkarak arazide yayılmaya devam ineğin herhangi bir sağlık probleminin olmadığı öğrenildi.
HAYVAN SEVGİSİ KUYUYA İNDİRDİ
Kuyuya inip halatı ineğe bağlayarak çıkarılmasını sağlayan mahalle sakinlerinden Ahmet Ocaklı yaptığı açıklamada, su kuyusuna düşen ineği araziden tesadüfen geçen çocukların görüp kendilerine haber verdiğini belirterek, "Ben de hayvan sevgisi olduğundan bu görevi yerine getirdim. Burası yaklaşık 6-7 metrelik bir kuyu. Hayvan yaklaşık 2-3 saat kalmış burada. Hayvanlar burada başıboş yayılır, sahibinin de haberi yok. Biz ona haber etmeden kurtardık. KOSKİ’den gelen kepçe denedi çıkaramayınca, vinç geldi kurtardı. İlk defa bir inek kurtarıyorum" dedi.
Zabıta görevlisi Mehmet Demiroğlu ise, mahalle sakinlerinin Belediye’yi arayarak yardım talebinde bulunduğunu belirterek, "Kuyuya inek düştüğü ihbarı gelince, KOSKİ’den kepçe isteyerek deneme yaptık. İneği çıkaramadık. Bunun üzerine Beyşehir Belediyemizin bu vinci buraya göndermesiyle kuyudan kurtarmış olduk. Arkadaşımız Ahmet de centilmenlik yaparak ineği bağlayarak çıkardı. Herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Demiroğlu, çocuklar için de düşme tehlikesi bulunan su kuyusunun kapatılması için tarla sahibine de talimat verdiklerini sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner437

banner423