Skate Park Gençlerin Gözdesi Oldu

Skate Park Gençlerin Gözdesi Oldu

Skate Park Gençlerin Gözdesi Oldu
banner425
Denizli Merkezefendi Belediyesi’nin sosyal ve kültürel anlamda önemli projelerinden olan ve yaklaşık 3 ay önce kullanıma açılan ‘Skate Park’, kısa sürede kaykaycıların gözde merkezi oldu.
Merkezefendi Belediyesi, Skate Park Projesi’ni hayata geçirdi. Merkezefendi Belediyesi tarafından Özay Gönlüm Meydanı’nda yapılan Denizli’nin tek, Ege’nin en büyük Skate Park’ı yaklaşık 3 ay önce Denizlili gençlerin spor merkezi olarak hizmete başladı. Hizmete girdiği kısa süre içinde kaykaycıların gözdesi olan ‘Skate Park’, yüzlerce gencin eğlence merkezi haline geldi.
Denizli’nin ilk Skate Park’ı kaykaycıların güvenliği açısından tam donanımlı bir şekilde hazırlandı. 2 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Skate Park, çelik ve lareks ağacı ile oluşturulan karkos yapı üzerine özel olarak ithal edilen gskate malzemesi ile kaplandı.Güvenlik için gerekli rampalarda korkuluk sistemi de yapıldı. Üniversite raporları ile rampaların açı ve eğimlerinin paten, kaykay ve BMX sporları için güvenli noktalarda olduğu doğrulandığı kaydedildi.Skate Park’ta her bir rampa zorluk derecesine göre farklı renk ve malzeme ile kaplandı. Soyunma odalarının da bulunduğu Skate Park, tam bir spor merkezi olarak hizmet veriyor.Skate Park’ta kaykay yapmak isteyen sporcular, kendilerine verilen üyelik kartlarıyla güvenli giriş yapabiliyor. Skate Park, Merkezefendi Belediyesi tarafından görevlendirilen güvenlik görevlileri ile kontrol ediliyor. 7 gün 24 saat boyunca güvenlik kameralarıyla izlenen Skate Park’ta gençler, ‘Skate güvenli bir şekilde kaykay yaparak eğlenceli vakit geçiriyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner437

banner423