Sezonun İlk Balıkları Tezgahları Süsledi

Sezonun İlk Balıkları Tezgahları Süsledi

Sezonun İlk Balıkları Tezgahları Süsledi
Av yasağının sona ermesiyle birlikte yeni sezonun ilk balıkları tezgahları süslerken, Tekirdağ’da balık fiyatları yükseldi.
Av yasağının 1 Eylül’de sona ermesiyle denize ilk ağların atılmasının ardından Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde sezonun ilk balıkları tezgahlardaki yerini aldı. Yeni sezonun ilk balıklarını almak için vatandaşlar balıkçılara yoğun ilgi gösterirken, yeni sezon palamut, istavrit ve hamsi 15 TL’den alıcı buldu. Balıkçılar sezonun ilk günleri olması nedeniyle balık fiyatlarının yüksek olduğunu ifade ederek, ilerleyen günlerde fiyatların düşeceğini söyledi.
Tekirdağ sahil dolgu alanında balıkçılık yapan Nuray Karacı, "Yeni sezon balıkçılarımıza hayırlı olsun. Henüz fiyatlarımız düşük değil ama palamut 15 TL, hamsi 15 TL, istavrit 15 TL’den satılıyor. İnsanlar gelip bakınca önce biraz duraksıyorlar fakat daha da bollaşacak. İnşallah fiyatı daha da ucuzlayacak. Sofralarda olacak, tezgahlarda olacak. Çok iyi şeyler olmasını umut ediyoruz. İnşallah bol bol balık yeriz bu sene" dedi.
Yeni sezonun ilk balıklarını tezgahlarda görünce taze balık yemek için balıkçılara geldiğini belirten Ahmet Atlı, "Tezgahta güzel taze balıklar var. Hemen daha açıldığı gibi geldik yani. Bakalım yiyelim. Yeni sezonun balıkları güzel mi taze mi. Artık evde akşam hanım pişirince göreceğiz" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER