Seyhan Belediyesi’nin Yardım Eli Hopa’ya Uzandı

Seyhan Belediyesi’nin Yardım Eli Hopa’ya Uzandı

Seyhan Belediyesi’nin Yardım Eli Hopa’ya Uzandı
banner471
Seyhan Belediyesi sel felaketinden büyük zarar gören Hopa’ya yardım elini uzattı. Seyhan Belediye Meclisi’nin aldığı kararla Adana’dan gönderilen 1 Tır dolusu temizlik malzemesi selden zarar gören Hopalı ailelere dağıtıldı. Başkan Karalar ayrıca sel felaketinde büyük acılar yaşayan Çelik ailesini de ziyaret ederek engelli çocuklara akülü sandalye, bilgisayar ve cep telefonu hediye etti.
Artvin’in Hopa ilçesindeki sel felaketinde 8 kişi yaşamını yitirirken 3 kişi ise sel sularında kayboldu. Seyhan İlçesi Belediye Meclisi’nin oybirliğiyle aldığı yardım kararı Başkan Karalar’ın bizzat katıldığı bir organizasyonla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın da hazır bulunduğu yardım dağıtımı organizasyonuna Belediye Başkanı Zeydan Karalar başta olmak üzere, Seyhan Belediye Meclis Üyeleri Hakan Burç ve Serap Torun’da katıldı. Seyhan Belediyesi’nin bölgenin temel ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığı bir Tır dolusu yardım malzemesinin dağıtımı sel felaketinin yaşandığı ve etkisini halen sürdürdüğü bölgelerde bizzat Adana’dan gelen heyet üyelerinin eliyle gerçekleştirildi.
banner521
Hopa ilçesinde yapılan yardımları bizzat yerinde takip eden Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yaşanan sel felaketinin duyarsız kalamayacaklarını ve bu nedenle meclis kararı alarak bu bölgeye yardım ettiklerini belirtirken kararın alınmasını sağlayan meclis üyelerine teşekkür etti.
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Hopa ilçesine yönelik bir Tır dolusu temizlik malzemesi yardımının dışında özel olarak da Çelik ailesinin bedensel engelli kızlarının da yüzünü güldürdü. Başkan Karalar, öğrenci olan Çelik kardeşlerin eğitimlerinde kullanabilmeleri için bilgisayar, ailesiyle iletişimini rahatlıkla sağlayabilmesi için cep telefonu ve sosyal hayatlarını daha pratik yaşayabilmeleri içinde elektrikli tekerlekli sandalye hediye etti.
Belediye Başkanı Zeydan Karalar, belediye meclisi kararıyla gerçekleştirilen yardım malzemelerinin teslim için geldiği ilçede felakette yakınlarını kaybeden Miraç Gedik’e de taziye ziyaretinde bulundu. Başkan Karalar, aşırı yağışların ardından yaşanan heyelanda eşi Emniyet, yeğeni Erdal Eren, yengesi Ünsal Gedik vefat eden, kızları Tuğba Gedik, Cansu Kaya ile yeğeni Dilek Naz Gedik’de enkaz altından yaralı olarak kurtulan Miraç Gedik’e vefat edenler için taziye dileklerini ilettikten sonra bir süre baş başa görüştü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER