Şehzadeler Zafer Kupası Sahiplerini Buldu

Şehzadeler Zafer Kupası Sahiplerini Buldu

Şehzadeler Zafer Kupası Sahiplerini Buldu
banner425
Şehzadeler Belediyesi’nin düzenlediği Şehzadeler Zafer Kupası bu yıl Şehitler Zafer Kupası adı altında yapıldı. 8 ilden 23 kulüp 167 sporcunun katıldığı turnuvada Şehzadeler Muay Thai takımı birinci oldu.
Şehzadeler Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Muay Thai Şehzadeler Zafer Kupası bu yıl şehitlerin ruhlarına ithafen Şehitler Zafer Kupası adı altında gerçekleştirildi. Manisa Atatürk Spor Salonu’nda yapılan müsabakalara 8 ilden 23 kulübü temsilen toplamda 167 sporcu katıldı. İki gün süren müsabakalarda Manisa ekibi, 96 puan alarak zafer kupasını kazandı. Bu yıl şehitlerin ruhuna ithafen Şehzadeler Zafer Kupası’nın adını Şehitler Zafer Kupası olarak değiştiğini belirten Türkiye Muay Thai Federasyonu Ege Bölgesi Yürütme Kurulu Başkanı Ediz Barış, “İl temsilciliğimiz faaliyet programında yer alan bu sene 12-13 Eylül 2015 tarihleri arasında 6.’sını gerçekleştirdiğimiz Ege Bölgesi iller arası Zafer Kupası geçen yıl olduğu gibi Şehzadeler Belediyemiz organizasyonunda, il spor müdürlüğümüz ve federasyonumuz işbirliği çerçevesinde gerçekleştirildi. Müsabakaları bir hafta öncesinden duyurmamıza rağmen yoğun bir ilgi ile karşılaştık. 8 ilden 23 kulüp ve 167 sporcu katıldı. Sadece Ege bölgesi illeri için düzenlemiş olduğumuz turnuvaya Bolu, İstanbul ve Adana bölgesinden katılmak isteyen kulüplerimiz de oldu. Ancak taleplerine olumlu cevap veremedik. Bizlere bu turnuvada her türlü desteği veren Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik ve Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Savaş Duman’a tüm sporcularımız adına teşekkür ediyorum” dedi.
TURNUVANIN GALİBİ ŞEHZADELER
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise “Geçen yıl olduğu gibi bu senede Şehzadeler Zafer Kupası olarak yaptığımız etkinliğimize, son dönemde yaşanan terör olaylarındaki şehitlerimiz için, kupanın adını Şehitler Zafer Kupası adı olarak değiştirdik. Turnuva sürecinde şehitlerimiz için hayırseverler, müsabakaya katılan kafileler için ikramlarda bulunup dualar edildi. Ring sporları ekibinden oldukça memnunuz. Yeni bir belediye olmamıza rağmen sayısız madalya ve kupayı kazanarak milli takıma sporcu vermenin gururunu yaşıyoruz. Şehitler Zafer Kupası’nda birinci olan Şehzadeler Muay Thai takımını tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Spora ve sporcuya desteğimiz artarak devam edecektir” dedi. Şehitler Zafer Kupası’nda dereceye giren iller, Manisa 96 puan, İzmir 85 puan, Aydın 43 puan ve Uşak ise 36 puan aldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner437

banner423