Şehitkamil Yaz Spor Okullarında Anlamlı Sertifika Töreni

Şehitkamil Yaz Spor Okullarında Anlamlı Sertifika Töreni

Şehitkamil Yaz Spor Okullarında Anlamlı Sertifika Töreni
Şehitkamil Belediyesi ve Şehitkamil Belediye Spor Kulübü iş birliği ile düzenlenen 2015 Yılı Yaz Spor Okulları Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen sertifika töreni ile sona erdi. 4 bin 326 sporcunun eğitim gördüğü Şehitkamil Belediyesi Yaz Spor Okullarının sertifika töreninde sporcular teröre karşı birlikteyiz mesajı verdi.
Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Başkanı Memik Terlemez, Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Halil Uğur, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Şehitkamil Halk Eğitim Müdürü Suna Sertpolat ve eğitimlerin verildiği spor branşlarının il temsilcileri sporcular ve velileri katıldı. Program bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşıyla başladı. Programın açış konuşmasını yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Burada biri birinden ayırt edemeyeceğim, basketboldan, futboldan, badmintondan, satrançtan, halk oyunlarında ve yüzme branşlarında öz veriyle çalışan arkadaşlarımız var. Bu iş emek işidir. Biz özellikle öğrencilerimizden bu işe emek vermelerini istiyoruz. Hangi branşta kendinizi başarılı görüyorsanız, o branşta her yıl devam edip bunun yanı sıra yalnızca yaz okullarıyla kalmayıp, okul takımlarında ve kulüplerde de yer alarak, hem akademik çalışmalarınızı hem de öğretim yılı içerisinde sportif faaliyetlerinizi devam ettirmenizde fayda var. Ben tekrar bu organizasyonda emeği geçen tüm ekibe, bu organizasyonun özellikle yaz okulları organizasyonunda federasyon temsilcilerimize, hocalarımıza, velilerimize ve öğrencilerimize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.
ŞEHİTKAMİLLİ SPORCULARDAN TERÖRE KARŞI BİRLİKTEYİZ MESAJI
Basketbol, badminton, futbol, halkoyunları, temel jimnastik, satranç ve yüzme branşlarında 4 bin 326 sporcu öğrencinin eğitim gördüğü Şehitkamil Belediyesi Yaz Spor Okullarının sertifika töreninde sporcu öğrenciler hep bir ağızdan teröre karşıyız mesajı verdiler. Törenin yapıldığı salonu Türk Bayrakları ile süsleyen geleceğin şampiyon sporcuları “Ele ele gönül gönüleyiz teröre karşı birlikteyiz” mesajı vererek şehit ve gazileri rahmet ve minnetle andılar. Eğitim verilen branşların il temsilcileri branşlarına ve spor yapmış olduğu büyük destek ve katkılardan dolayı Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür plaketi takdim ettiler. Tören sonrası minik ve genç yaştaki sporcular Belediye Başkanı Fadıloğlu ile fotoğraf çektirerek gelecek yıllar için şampiyonluk sözü verdiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER