Şehit Polisler Fehmi Şahin Ve Ali Koç Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şehit Polisler Fehmi Şahin Ve Ali Koç Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şehit Polisler Fehmi Şahin Ve Ali Koç Son Yolculuğuna Uğurlandı
banner475
banner471
Iğdır’daki terörist saldırıda şehit düşen polis memurlarından Fehmi Şahin ve Ali Koç için Kocatepe Camii’nde tören düzenlendi. Devletin zirvesinin uğurladığı şehitlerin cenaze törenine katılan polis memurları şehit arkadaşlarının tabutu başında gözyaşlarını tutamadı.
Iğdır’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit düşen polis memuru Fehmi Şahin (42) ve Ali Koç (27) için Kocatepe Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene şehit Fehmi Şahin’in eşi Çiğdem, 11 yaşındakı oğlu yağız, annesi Nezahat ile yakınları katıldı. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yakın korumalığını yapan şehit polis memuru Fehmi Şahin’in kanser hastası olan babası Faruk Şahin’in 2 yıl önce vefat ettiği öğrenildi.
Şehit Ali Koç’un eşi Nurcan ve 1.5 yaşındaki kızı Amina, annesi Emine, babası Mithat Koç ve yakınlarının katıldığı törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Meclis Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanları, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, İçişleri Bakanı Selahattin Altınok, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun ile Bakanlar Kurulu’nun bazı üyeleri, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ile şehit ve gazi yakınları, milletvekilleri, bazı ülkelerin Ankara’da görev yapan büyükelçileri ve askeri ataşeleri, Ankara Garnizonu’nda görevli general, subay ve astsubaylar, emniyet mensupları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
"RABBİM SENİ EN GÜZEL YERDE AĞIRLASIN"
Cenazeye katılan protokol üyeleri Kocatepe Camii’ne gelişlerinde şehit ailelerine taziyelerini sundular. Oğlunun acılı haberinin hac vazifesini yerine getirirken kutsal topraklarda öğrenen annesi Emine Koç’un, "Alim hakkım sana helal olsun. Rabbim seni en güzel yerde ağırlasın" demesi yürekleri burktu.
Iğdır’da teröristlerce yola döşenen mayının patlatılması sonrası şehit olan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eski yakın koruması Fehmi Şahin’in naaşını Kocatepe Camii’ne eski mesai arkadaşları getirdi. Kocatepe’ye gelişte araç içinde ve yanında yürüyerek şehide eşlik eden arkadaşları birbirlerine sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin eski Koruma Müdürü Osman Cangal da bu sırada taziyeleri kabul etti.
"BİZİM ONLARA DEĞİL ONLARIN BİZE HAKLARINI HELAL ETMESİ LAZIM"
Cenaze namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, kalabalıktan helallik istendiği bölümde, "Aslında bizim onlara değil onların bize haklarını helal etmesi lazım. Çünkü onlar, en değerli varlıklarını vatan için milleti için insanlık için feda ettiler" dedi.
Ardından iki polisin naaşları silah arkadaşlarının omuzlarında tekbirler eşliğinde cenaze aracına taşındı. Şehitlerin "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" haykırışları eşliğinde taşındığı sırada gözü yaşlı ailelerin feryatları yürekleri dağladı.
Şehit polis memurlarından Fehmi Şahin, Cebeci Polis Şehitliği’ne, şehit polis memuru Ali Koç ise Ankara’nın Haymana ilçesindeki aile mezarlığına defnedilmek üzere son yolcuğuna uğurlandı.
banner482
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477