Sanko Üniversitesi’nden Zafer Bayramı Mesajı

Sanko Üniversitesi’nden Zafer Bayramı Mesajı

Sanko Üniversitesi’nden Zafer Bayramı Mesajı
SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav, 30 Ağustos büyük zaferin 93. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Prof. Dr. Sınav, “Tarihimizin en şanlı zaferi” olarak tanımladığı Başkomutanlık Meydan Muharebesinin,bir milletin bağımsızlık uğruna neler yapabileceğinin göstergesi olduğunu belirterek, “30 Ağustos; yüce Türk Milletinin en zor koşullarda azim ve inançla yazdığı kahramanlığın sembolüdür” dedi.
30 Ağustos’un, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştirilen ve sadece düşman işgalinden kurtulmanın değil, Türk Ulusunun yeniden doğuşunun temellerinin atıldığı gün olduğuna işaret eden Prof. Dr. Sınav, “Genç bir üniversite olarak, böylesine büyük tarihler yazan ecdadın evlatlarını yetiştiriyor olmaktan gurur ve onur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.
Prof. Dr. Sınav, mesajında, “Büyük Kumandan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsızlık mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde Zafer Bayramımızı kutluyorum” görüşlerine yer verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER