Samsun Protokolü, Çarşamba’da Muhtarlar İle Bir Araya Geldi

Samsun Protokolü, Çarşamba’da Muhtarlar İle Bir Araya Geldi

Samsun Protokolü, Çarşamba’da Muhtarlar İle Bir Araya Geldi
Samsun protokolü, Çarşamba ilçesinde muhtarlar ile bir araya geldi.
Çarşamba ilçesinde bir restoranda düzenlenen yemek programına Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, MHP Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, Çarşamba İlçe Kaymakam Vekili Can Kazım Kuruca, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Özgür Bozkurt, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba İlçe Jandarma Komutanı Ramazan Ünal, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda mahalle muhtarı katıldı.
Programda katılımcılara teşekkürlerini sunan Çarşamba Muhtarlar Derneği Başkanı Veysel Oduncu, "Kuruluşu geçmişe dayanan derneğimiz geçtiğimiz hafta kongreden geçti. Kongrede Çarşamba ilçemizde bulunan iki muhtarlar derneğimiz birlik oldu. Tek dernek çatısı altında buluştu. Bugün de bu birlikteliği perçinleştirmeyi düşündük. Katılan muhtarlarımıza teşekkürler sunarım" dedi.
Başkan Oduncu’nun konuşmasından sonra söz alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Birlik ve beraberlikler yürekte olmalıdır, lafta kalmamalıdır. Son günlerde ülke olarak ihtiyaç duyduğumuz beraberlik Çarşamba ilçesinde muhtarlarımız tarafından gerçekleştirilmiş, iki dernek dönüştürülmüş ve tek dernek çatısı altında bir araya gelmişler. Onları yürekten kutluyorum. Bizleri birbirimize düşürmek isteyenlerin daha çokluğu, daha fazla gevezeliği, daha fazla vesvesesinin olduğu bir ortamda birlik ve beraberlik ruhunu taşıyan insanların elini taşın altına koyması gerekiyor" açıklamasında bulundu.
YILMAZ: “YOL MESELESİNİ ÇÖZECEĞİZ”
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz konuşmasında yol yapımı konusunun sık sık gündeme getirilmesinin kendisinin dikkatini çektiğini belirterek, “Buradaki muhtarlarımızın güvenini almak gerçekten onur verici bir duygu. Bu güvenin gereğini de yapmak bizim en temel görevimizdir. Ancak söylemek istediğimi önemli bir konu var. Çarşamba’nın işi gücü bitti de sadece yol sorunu mu kaldı? Bir yol meselesidir gidiyor. Çarşamba ilçesinde bozuk yollarımız var. Ancak bu yol meselesini çözeceğiz. Şüpheniz olmasın. Beton yol çalışmalarımız gerçekleştiriliyor. Buraya gelmeden önce kuru beton ile yapılmış yolu test ettik. Bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Artık yol sıkıntılarını aşalım. Mahallelerimizin ekonomi sıkıntılarına, üretimlerindeki problemlerine yönelmeliyiz” ifadelerini kullandı.
KÖKTAŞ: “MUHTARLARIMIZA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”
Yılmaz’ın ardından konuşan Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, “Demokrasi önce ailede ve mahallede başlar. Evde ve mahallede demokrasi kültürü ne kadar güçlenirse, ülkenin tamamında da bu kültür gelişir, güçlenir, standartları o kadar yükselir. Bu anlamda mahallemizin seçilmiş muhtarları, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiplik yapıyorlar. Muhtarlıklarımız sadece en küçük idari birim olma vasfını taşımakla kalmıyorlar, aslında demokrasinin özünü teşkil ediyor. Bu anlamda muhtarlarımıza büyük önem veriyoruz. Bizler halkımızın sizlere ilettiği talepler doğrultusunda en iyi hizmeti götürmek adına çalışmalarımızı sürdürmeye gayret gösteriyoruz" şeklinde konuştu.
EDİS: “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZA HAK VERMEKTEYİM”
Programa katılan Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, “Türkiye’nin bugünlerde en çok ihtiyacı olduğu konuyu başarmamız bizleri mutlu etmekte. Samsun milletvekilleri olarak 7 Haziran seçimleri sonrası bir araya geldik. Samsun için el ele vermemiz gerektiğinin fikrini ortaya sunduk. Bu düşüncede hem fikir olduk. Bölgenin sıkıntılarını yakından biliyoruz. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımıza hak vermekteyim. Avrupa yol sorununu 1960’lı yıllarda çözdü. Bizler halen daha yol sorunu konuşuyoruz. Köylerimizde beton yollara ağırlık veriliyor. Bu konuda daha geniş çalışmalar yapılmalı” diye konuştu.
VALİ: “ÖMÜR BİTER, YOL BİTMEZ”
Programda son olarak konuşan Samsun Valisi İbrahim Şahin ise şunları kaydetti: “Yol problemleri bu kadar sık sık gündeme getirilmemeli. Ömür biter, yol bitmez. Samsun’da ki bozuk yollarımız için bir ilk deneniyoruz. Çimento ile karıştırılmış, su oranı düşük kuru beton ile yapılmış yollar yapıyoruz. Yapacağımız çalışmalarla bu sıkıntıları aşmayı hedefliyoruz.”
Program yapılan konuşmaların ardından son buldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER