Salihli Teröre Karşı TEK Yürek Oldu

Salihli Teröre Karşı TEK Yürek Oldu

Salihli Teröre Karşı TEK Yürek Oldu
Manisa’nın Salihli ilçesinde Salihli FM ve Gazete Salihli’nin organize ettiği ‘Teröre Lanet Yürüyüşü’ 3 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti.
Kent Meydanı’ndan başlayan yürüyüşe CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, AK Parti Salihli İlçe Başkanı Ahat Aksoy, CHP Salihli İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık, MHP Salihli İlçe Başkanı Mesut Kızıltuğ, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ile yaklaşık 3 bin vatandaş katıldı.
Yürüyüş katılan vatandaşlar ‘Kahrolsun PKK’, ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ ‘Vatan Sana Canım Feda’ sloganlarıyla yürüdü. Yürüyüş Salihli Şehitliği önünde sona erdi. Yürüyüşe katılanlar partililer, sivil toplum kuruluşları, dernekler ve vatandaşlar şehitlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nı okudu. Yürüyüşün ardından 102.2 Salihli FM ve Gazete Salihli İmtiyaz Sahibi Abdullah Polat basın açıklaması gerçekleştirdi. Polat, “Ülkemizin yaşadığı bu kara günlerde en çok analarımızın yürekleri yanmaktadır. Kenarından, köşesinden onu kemirme çabası içine girenlere, Salihli’den bir kez daha sesleniyoruz. Türkiye’yi bugünlere hep beraber getirdik ve bundan sonra da hep beraber sahip çıkacağız. Ülkemize yöneltilen tehditlere karşı yılmadan, boyun eğmeden mücadeleyi sürdürme kararlılığımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Atalarımızın canlarıyla kurduğu bu vatan ve bu topraklar uğruna yaşamını ortaya koyan binlerce şehidimiz için bugün, Salihli’de bir kez daha ant içiyoruz. Millet olarak, acımız, yasımız ve teröre karşı tavrımız ortaktır” dedi.
AK Parti İlçe Başkanı Ahat Aksoy ise, “Bugün burada Alevisiyle, Sünnisiyle, Kürtüyle, Türküyle, Lazıyla, Çerkeziyle Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ve bütün olduğunu gösterdik. AK Parti, CHP, MHP ile bütün siyasi partiler burada. Türkiye’nin birliğinin, bütünlüğünün ve sembolü olan bir yürüyüş düzenledik. Tek vatan, tek bayrak, tek devlet ve tek milleten asla taviz vermeden büyük ve güçlü Türkiye’yi kuracağımıza inanıyoruz” dedi.
CHP Salihli İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık ise, “Son yıllarda artan terörün karşısında böyle bir eylemi gerçekleştirmek bazı insanların kafasında soru işareti yaratma anlamında çok olumludur. 2000 yıllarında bitme noktasında olan terörün birileri tarafından uyutula uyutula günümüz koşullarında işlerine gelmediğinde hortlatmasına anlam vermek mümkün değildir. Bunun içinde Salihli halkının bu anlamın ve önemin nerden ne şekilde geldiğini iyi irdelemesi ve incelemesi gerekir” dedi.
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Bugün Salihlimizde tüm siyasi partilerimiz birlikte hareket ederek yine birlik ve beraberliğin ne olduğunu göstermeleri bizim için çok anlamlıydı. Bizler bu şekilde bir olduğumuz müddetçe bu ülke bölünmeyecektir” dedi.
CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu da, “Birliğe, bütünlüğe, kardeşliğe en fazla ihtiyacımız olduğu günleri yaşıyoruz. Terörden medet umanlara, terörü besleyenlere, teröre taviz verenlere bir kez daha buradan sesleniyoruz bu ülkeyi asla böldürmeyeceğiz. Türkiyemiz üzerinde oynanan bölücü tezgahların gizli açık oyunların yaşandığı ve yurdun dört bir köşesinden değişik beldelere, değişik ilçelerimize taşınan şehit cenazelerimizin yoğunlaştığı bu anlamlı günlerde bu yürüyüşü tertipleyen 102.2 Salihli FM ve Gazete Salihli’ye ve katılanlara teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından dua edildi. Katılımcılar olaysız bir şekilde dağıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER