SAKARYA DOĞA KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ UŞAK’TA

SAKARYA DOĞA KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ UŞAK’TA

SAKARYA DOĞA KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ UŞAK’TA
banner471

Ülkemizde 40’tan fazla okulu bulunan Doğa Eğitim Kurumlarının Sakarya’da bulunan okulundan ilimize gelen 30 öğrenci ve öğretmen 2 gün boyunca İlimizin doğal ve kültürel güzelliklerini gezdiler.

Türkiye Sportif Olta Balıkçılığı ve Su Hayatını Koruma Derneği(TUSOB) Başkanı İsmail ATALAY ve Yön.Kur.Danışmanı İlker KARABACAK rehberliğinde İlimizde  misafir edilen öğrenciler, İlimizde bulunan Uşak Müzesi,Atatürk Evi, Ulubey Kanyonları ve Cılandıras Köprüsünden oluşan gezi programlarına Uşak Müzesinden başlayarak Clandıras Köprüsünde sonlandırdılar.

banner521
Gezi sonunda Hemşehrileri olan Uşak Valisi Özdemir ÇAKACAK tarafından Valilik Konağında kabul edilen öğrenci grubu kendilerini karşılayan Uşak Valisi Sayın Özdemir ÇAKACAK ve Eşi Kevser ÇAKACAK’a bir buket çiçek sunarak Sakarya’dan getirdikleri selamları ve iyi dilekleri ilettiler. Uşak Valisi Özdemir ÇAKACAK ve Eşi Kevser ÇAKACAK’ta memleketlerinden gelen misafirlerine çok sıcak bir karşılama ile ev sahipliği yaparak çeşitli ikramlarda bulundular.

Gezi konusunda bir açıklama yapan Gezi grubunun öğretmenlerinden Mustafa Cumhur Öğretmen ve Büşra Öğretmen” Uşak’ı TUSOB Başkanı İsmail ATALAY’ın geçtiğimiz yıl okulumuzda düzenlemiş olduğumuz Seminerdeki sunumlarından sonra görmeye karar verdik. Sunumda bize görsel olarak gösterdiği güzellikleri yerinde görmeyi istedik.Öğrencilerimizde Uşak’ı görmeyi çok istediler. Burada geçirdiğimiz 2 gün inanılmaz güzeldi. Uşak Müzesinde gördüğümüz Karun Hazineleri ile binlerce yıl geçmişe gittik. Atatürk Evinde Yüce Atatürk’ün nefesini hissettik. Örencik Termal Otelde Uşak’ın yeraltı zenginliğini doyasıya yaşadık. Ulubey Kanyonlarında ülkemizin dünyanın ikinci büyük kanyonuna ev sahipliği yapmasından dolayı gururlandık. Clandıras Köprüsünde binlerce yıl önce yapılan su yollarının ve köprünün üzerinde tarihi yaşadık. Kısacası bu gezi bizim için mükemmel geçti. Sakarya’ya dönünce tüm Doğa Koleji okullarını Uşak’ı dış gezi programlarına almalarını tavsiye edeceğiz.

Gezimizin sonunda bizi konutlarında misafir eden Hemşehrimiz Uşak Valisi Sayın Özdemir ÇAKACAK ve Eşi Kevser ÇAKACAK’a çok teşekkür ediyoruz,bizleri çok sıcak bir şekilde karşıladılar ve ağırladılar. Öğrencilerimiz çalışmanın ve eğitimin onları getirebileceği yeri birebir görerek bizler açısından bu gezinin en faydalı anını yaşadılar. Sayın Valimiz çocuklarımız ile çok ilgilendi ve onlarla sohbet etti. Tekrar çok teşekkür ediyoruz Uşak Valisi Özdemir ÇAKACAK ve Eşi Kevser ÇAKACAK’a.” diyerek sözlerini tamamladılar.

TUSOB Başkanı İsmail ATALAY’da yaptığı açıklamada Sakarya’dan gelen misafirleri ağırlamaktan ve onlara gezi rehberliği yapmaktan çok mutlu olduğunu belirterek şöyle dedi” Sakarya Doğa Kolejinde geçtiğimiz yıl vermiş olduğum seminerde İlimiz ile ilgilide kısa bir sunum yapmıştım.Çocuklar merakla ilimizdeki tarih ve tabiat güzellikleri hakkında sorular sormuşlar ve bende kendilerine gelin görün demiştim. Onlarda gerekli izin ve ayarlamaları yaparak 2 gün boyunca İlimizin doğa ve tarihi güzelliklerini yaşadılar. Gezi sonuna da aynı zamanda Hemşehrileri olan Valimiz Özdemir ÇAKACAK ve eşi Kevser’ Çakacak’ı ziyaret ettiler. Çok samimi ve sıcak bir ziyaret oldu. Valimiz Sakarya’dan gelen konukları ile çok yakından ilgilendi ve teker teker hepsine ileriye yönelik hedeflerini sordu. Onlarla eğitimin ne kadar önemli olduğun dair sohbet etti. Sakarya Doğa Koleji Öğrencileri Sayın Valimize yaptıkları ziyaretten sonra ilimizden çeşitli hediyelik eşyalar alarak ayrıldılar. Bizler kendilerini İlimizde ağırlamaktan son derece mutlu olduk. Gezi grubunun başındaki öğretmenlerimiz ile yaptığımız görüşmede Doğa Kolejlerini heryıl yaptıkları tüm Doğa Koleji Okullarının katıldığı Çadır Kampının İlimizde yapılması teklif ettik. Onlarda bu teklifimizi yetkililere ileteceklerini belirttiler. Bizler TUSOB olarak her zaman ilimizin tanıtımı ve gelişimi için üzerimize düşenleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER