Şahinbeyli Kadınlar Yüzerek Zayıflıyor

Şahinbeyli Kadınlar Yüzerek Zayıflıyor

Şahinbeyli Kadınlar Yüzerek Zayıflıyor
banner475
banner471
Şahinbey Belediyesi bünyesindeki Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu’nda 8 ay düzenli spor yapan Gülbeyaz Erkan 48 kilo zayıflayarak 116 kilodan 68 kiloya düştü. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Erkan’ı ziyaret ederek tebrik etti.
Aşırı kiloları yüzünden spora başlamak isteyen 36 yaşındaki 4 çocuk annesi Gülbeyaz Erkan, Şahinbey Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu Spor ve Kültür Merkezi’ne başvurdu. Burada diyetisyen ve uzman eğitmenler kontrolünde spor yapmaya başlayan genç kadın, eşinin zayıflaması halinde kendisine otomobil alma sözü vermesi üzerine çalışmalarını arttırarak hocalarının verdiği programlara ve uygulanan diyete uydu. 8 aylık spor ve diyet sonrasında 116 kilodan 68 kiloya düşen Gülbeyaz Erkan, hem fazla kilolarından kurtuldu hem de eşinin söz verdiği arabaya kavuştu.
14 BEDEN İNCELDİ
Kilo vermeden önce sağlık sorunları da yaşadığını söyleyen Gülbeyaz Erkan, “Spora başlamadan önce 116 kiloydum. Merkeze yazılınca düzenli spor yapmaya başladım ve diyetisyenin verdiği programa göre beslendim. Kısa bir sürede de 68 kiloya düştüm. Eskiden 56 beden kıyafet giyiyordum. Seçenekler çok azdı. Mağazalarda gördüklerimizi alamıyorduk. 14 beden inceldim ve 40 bedene düştüm. Şimdi beğendiğim kıyafetleri rahatlıkla alıp giyebiliyorum, bu da beni mutlu ediyor" dedi.
22 TESİS DE 6 BİN KİŞİ SPOR YAPIYOR
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, belediyeye ait 22 spor salonunda 6 binden fazla kişinin spor yaptığını belirterek, “Son derece modern spor aletlerimiz var. Spor salonlarımızda uzman eğitmenler ve diyetisyenler çalışıyor. Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu Spor ve Kültür Merkezimiz sadece hanımların yararlandığı bir yer. Buraya spor yapmaya gelenler var zayıflamak için gelenler var. Gülbeyaz hanım da 8 ayda 116 kilodan 68 kiloya düştü. Eski haliyle yeni hali arasında baya fark var. Şu anda gördüğünüz gibi daha sağlıklı ve mutlu bir yaşama kavuşmuş durumda. Tesisimizde bu arkadaşımız gibi başarılı sonuçları gördükçe biz de mutlu oluyoruz" şeklinde konuştu.
Gülbeyaz Erkan’ı tebrik eden Başkan Tahmazoğlu, yanında getirdiği hediyeleri genç kadına verdi.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477