Sağlık Sen: "Provokasyona Gelmeyelim"

Sağlık Sen: "Provokasyona Gelmeyelim"

Sağlık Sen:
banner471
Sağlık Sen İzmir Şube Başkanı Ekrem Özdemir, "PKK’nın eylemleriyle yaktığı ateşi büyütmek ve bu acının sorumlusu olarak toplumun bir kesimini gösterme çabası, kurulmuş büyük bir tuzaktır. PKK Kürt vatandaşlarımızı temsil etmediği gibi, eli kanlı terör örgütünün eylemlerinden Kürt vatandaşlarımız da sorumlu değildir. Provokasyona gelmeyelim, burada amaç, kardeşi kardeşe kırdırmaktır. Provokasyona gelmeyelim” dedi.
Türkiye’nin güçlenmesinden, model olmasından, birlik ve beraberliğinden rahatsız olanların her seferinde kirli bir oyun kurguladığını anlatan Özdemir, “Bazen kardeşliğimizi, bazen medeniyet değerlerimizi hedef alarak sergiledikleri oyunun son perdesi bu kez eli kanlı terör örgütü PKK aracılığıyla sergileniyor. Anadolu, birçok etnik kökenden insanımızın bir ve beraber yaşadığı ortak vatanımızdır. Tek devlet, tek bayrak ve tek millet bizi güçlü ve büyük devlet yapmaktadır. Terör örgütü PKK ve onun siyaseten destekçisi konumunda bulunan partiye yönelik gösterilecek tepki, Kürt vatandaşlarımıza yönelik bilinçsizce bir eyleme dönüşmemelidir. Amaçları, kardeşi kardeşe kırdırmaktır. Şimdiye kadar bütün sorunların üstesinden birlik ve beraberliğimiz sayesinde geldik. Bundan sonra da milletimizi Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle teröre karşı tek vücut olmaya davet ediyoruz. Birliğimize, beraberliğimize, vatanımıza, bayrağımıza sahip çıkıp teröre tepkimizi gösterirken de bin yıldır bir ve beraber olduğumuz, etle tırnak olduğumuz, kız alıp verdiğimiz Kürt kardeşlerimizle PKK’yı bir göstermek isteyenlere, provokasyon yapmak ve bizi birbirimize düşürmek isteyenlere müsaade etmeyelim” diye konuştu.
banner521
"PROVOKATİF EYLEM VE SÖYLEMLERDEN UZAK DURULMALI"
“Başta sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızla kamu görevlilerimiz olmak üzere tüm milletimize çağrımız; kardeşlik hukukundan ayrılmamaları, bir ve beraber olmaları, provokatif eylem ve söylemlerden uzak durmalarıdır” diyen Özdemir, şöyle devam etti:
“Hainlerin, dış güçlerin ve onların maşası konumundaki terör örgütünün oyununa gelmemek, tuzaklarını bozmak için birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekmektedir. Bu anlamda; sorumluluk sahipleri başta olmak üzere toplumun her kesimini gerek sosyal medya, gerekse günlük hayatta ötekileştirici, tahrik edici dil ve üsluptan uzak durmaya davet ediyoruz. Terör örgütünü protesto etmek doğal bir hak olmakla birlikte, bu hakkın kullanılması sırasında yeni bir terör eylemine sebep olmamak esas önceliktir. Bu duygu ve düşüncelerle yaşanan terör eylemlerini ve bunu yapan eli kanlı terör örgütünü lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER