Polis, Hırsızlık Zanlılarını Çantalarından Tespit Etti

Polis, Hırsızlık Zanlılarını Çantalarından Tespit Etti

Polis, Hırsızlık Zanlılarını Çantalarından Tespit Etti
banner475
banner471
Kayseri’den Düzce’ye gelen ve apartmanlara girerek boş dairleri tespit ettikten sonra hırsızlık yaptıkları iddia edilen 3 kadın, polis ekiplerince çantalarından tespit edilerek yakalandı.
Şahısların güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerinde yer alan çantalarından yola çıkarak çalışma başlatan Düzce Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık bürosu ekipleri, tespit edilen 3 kadını çantalarla Düzce’yi terk etmek üzereyken otogarda kıskıvrak yakaladı.
Alınan bilgilere göre, Kayseri’den Düzce’ye gelen K.Ö., S.A. ve T.M., içlerinde kadın iç çamaşırı olan çantalarla birlikte apartmanlara girerek boş daireleri tespit ettiler ve dairelere kilit düşürme yöntemiyle girerek değerli eşyaları çaldılar. Apartman sakinlerinin görmesi durumunda ise yanlarında getirdikleri çantalarda bulunan bayan iç çamaşırlarını sattıklarını söyleyerek dikkat çekmeyen bayanların yöntemini Düzce Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık şubesi ekipleri tespit etti.
Kültür Mahallesi’nde de bir eve giren 3 kadın, evden 10 bin liralık ziynet eşyası ile 1 adet ruhsatlı silah çaldı. Hırsızlık olayı olduğunu anlayan ev sahibi hemen polise haber verdi. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ekipleri binanın güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Şüpheli 3 kadının binaya girerken ve çıkarken yüzlerini kapattığını gören polis ekipleri, çantalardan yola çıktı. 3 kadın iki evi daha soyduktan sonra kaçmak üzereyken, Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yakalandılar. Polis ekipleri şüphelileri çantalarından tanıyarak kıskıvrak yakaladı. Yakalanan 3 kadın, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan ilk sorgularının ardından Düzce Adliyesi’ne sevk edildi.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477