Plaka Ve Taşıt Benzerliği Kabusu Oldu

Plaka Ve Taşıt Benzerliği Kabusu Oldu

Plaka Ve Taşıt Benzerliği Kabusu Oldu
banner471
Muğla’nın Marmaris ilçesinde cenaze nakil işleri yapan Resul Belevi, Elazığ’da aynı işi yapan ve 200 kilo eroinle yakalanan aracın kendi aracına benzemesi nedeniyle zor günler geçiriyor.
Van’dan İstanbul’a giden 48 SZ 825 plakalı cenaze nakil aracı Elazığ’da polis tarafından durduruldu. Araçta yapılan aramada tabuttaki cansız mankenin altına gizlenmiş 200 kilogram eroin ele geçirildi. Olayın duyulması sonrası Marmaris’te cenaze nakil işleri yapan Resul Belevi için kabus başladı.
Resul Belevi (33) basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yakalanan cenaze aracının Marmaris plakalı olduğunu ve kendi cenaze nakil aracının plakası ile benzerlik taşıdığını söyledi. Eroinle yakalanan aracın aynı zamanda kendi aracıyla aynı marka, model ve renkte olduğunu vurgulayan Belevi, bu benzerlikler yüzünden zor durumda kaldığını ifade etti.
banner521
Cenaze nakili için çeşitli zamanlarda şehir dışına gittiğini belirten Belevi, haberde yer alan aracı ve plakasını gören akraba ve vatandaşların benzerlikten dolayı, uyuşturucu taşıyan cenazecinin kendisi olduğunu zannettiklerini kaydetti.
Akraba ve arkadaşlarının olayı tam öğrenmeden kendisini aramaya başladıklarını kaydeden Belevi, "Haberin televizyonlarda yayınlamasından sonra telefonum susmadı. Arayanlar ’Hapiste misin’ diye soruyorlar. Çekindikleri için beni arayamayanlar ise yakınlarımı arıyorlar" dedi.
Önce arayanların dalga geçtiklerini anlatan Belevi, "Sonra akrabalarım da aramaya başlayınca işin boyutu değişti. Sonra internetten baktım ve gerçekten böyle bir olayın olduğunu anladım. Aracın model ve renginin uyması, plakasının Marmaris plaka olması nedeniyle bir anda herkes bana odaklandı" diye konuştu.
Olayın kendisiyle bir ilgisi olmadığını ispata çalıştığını anlatan Belevi, haberi duyduğundan bu yana insanlar görsünler ve hapiste olmadığını anlasınlar diye motosikletiyle Marmaris’te dolaşmaya başladığını dile getirdi. "Benim gözümde uyuşturucu terör örgütü PKK ile eşit" diyen Belevi, söz konusu olay nedeniyle zor durumda kaldığını ve çok rahatsızlık duyduğunu ifade etti. Etrafındaki insanların kendisine bakış açısının değiştiğini vurgulayan Belevi, böyle bir olumsuzluğu yaşamamak için bundan sonra taşıdığı bütün tabutları kontrol edeceğini söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER