Ömer Fethi Gürer, CHP’den Milletvekili Adaylığı İçin Başvuru Yaptı

Ömer Fethi Gürer, CHP’den Milletvekili Adaylığı İçin Başvuru Yaptı

Ömer Fethi Gürer, CHP’den Milletvekili Adaylığı İçin Başvuru Yaptı
banner471
Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) milletvekili adaylığı için başvuru yapan Endüstri Mühendisi-Gazeteci Yazar Ömer Fethi Gürer, “Niğde’mizin sorunlarına çözüm üretmek, aramak ve en üst düzeyde gündeme taşımak için yola çıktım” dedi.
Endüstri Mühendisi- Gazeteci Yazar Ömer Fethi Gürer, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) milletvekili adaylığı için başvuruda bulundu. Gürer yaptığı açıklamada, “Niğde’miz için yapacaklarımı biliyorum. Tüm hemşehrilerimin desteğini bekliyorum” dedi.
Kartal Belediye Başkan Yardımcısı iken görevinden istifa ederek milletvekili adaylığı için başvuru yapan Ömer Fethi Gürer, Niğde ilini anlatan beş kitap yazdı. Niğde’yle ilgili beş bini aşkın köşe yazısı da gazetelerde yayınlandı. Niğde’yi köy köy en iyi bilen isimlerden olan Ömer Fethi Gürer, adaylığının açıklanmasından sonra herkesin ve her kesimin milletvekili olmak için çalışacağını belirtti.
“ŞEHİTLERİMİZ İÇİN İÇİMİZ YANIYOR”
Ömer Fethi Gürer, Türkiye’nin zor bir süreç yaşadığına dikkat çekerek öncelikle huzurun barışın önemine vurgu yaptı. Terörü lanetlediğini ifade eden Gürer, “Şehitlerimiz için içimiz yanıyor. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık diliyorum. Ülkemizin birliği, kardeşliğimiz daim olsun” diye konuştu.
banner521
Giderek ağırlaşan ülke sorunlarına karşı duyarlı olduğu gibi Niğde ili içinde yapacaklarını bildiğini belirten Gürer, “Partim görev verdiği taktirde sorunları aşmada dünde olduğu gibi gece gündüz çalışacağım. Memleketim için elimi taşın altına koymaya hazırım”dedi.
“NİĞDE’NİN SORUNLARINI BİLİYORUM, ÇÖZÜM İÇİN GÖREVE TALİBİM”
Niğde ilinin sorunlarını yakinen bildiğini ve bu anlamda çözüm önerilerinde geliştirdiğini ifade eden Ömer Fethi Gürer sözlerini şöyle sürdürdü: Niğde ilimizi köy köy kasaba kasaba ilçe ilçe tanıyorum, biliyorum, sorunlarını yıllardır çözüm bulması için uğraş verdim. Yazılarımın etkisi ile yapılan bazı çalışmalarda oldu ama yeterli olmadı çünkü Niğde için yapılması gereken çok iş var. Niğde tarihi, doğası, insan dokusu özellik ve güzellikleri ile zengindir. Bu zenginlikten halkımızın da yarar sağlaması gerekir. Bugüne değin bu anlamda yapılanların yetmediği ortadadır. Köyü kasabası göç vermekte, ürünleri, üretilenleri değer bulmamaktadır. Niğde ilçeleri Aksaray, Nevşehir her alanda Niğde aşmış durumdadır. Bir dönem Karaman oğullarına Başkent olmuş, Tyana Krallığı döneminde Kapadokya Başkentlik yapmış Niğde Adana, Kayseri, Konya gibi illerle aynı süreçlerden gelmesine karşın ne kadar geri de kaldığı açıktır. Niğde’nin sorunlarını biliyorum. Çözüm için göreve talibim. Hedefim düşüncem amacım Niğde’mizin gelişimi herkesin aşı işi ve huzurlu bir yaşamı olması için çalışmaktır. Herkes ile herkesim ile kavgasız el ele Niğde’miz için çaba ve çalışma içinde olacağım.”
“NİĞDE’MİZİN SORUNLARINA ÇÖZÜM İÇİN YOLA ÇIKTIM”
Ömer Fethi Gürer, “Köylümüzün, işçimizin, sanayicimizin, esnafımızın, kadınlarımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin, emeklilerimizin, öğretmenlerimizin, engellilerimizin, şehit ailelerimiz,gazilerimiz, demokratik kitle örgütlerimiz, üniversitemizin, ,sporcularımızın, yoksullarımız, sorunları olanların kısacası çaresizlerin, herkesin herkesimin sesi olmak Niğde’mizin sorunlarına çözüm üretmek aramak ve en üst düzeyde gündeme taşımak için yola çıktım. Yaptıklarımla geleceğe de örnek çalışmalarım olacak ve Niğde’miz her alanda ilerleme gelişmesi için yoğun bir çalışma içinde olacağım” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER