Oğuzeli’nde Kursiyerler Kahvaltıda Buluştu

Oğuzeli’nde Kursiyerler Kahvaltıda Buluştu

Oğuzeli’nde Kursiyerler Kahvaltıda Buluştu
banner425
Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde halı dokuma ve yaşlı bakımı eğitimi alan kursiyerler, kahvaltıda bir araya geldi.
Oğuzeli Halk Eğitim Merkezi, Oğuzeli Belediyesi ve Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde açılan 6. Dönem hasta ve yaşlı bakımı, yöresel kilim dokuma kursu eğitmenlerince kahvaltı etkinliği düzenlendi.
Salman ve Ayşe Fatma Balat Kültür Sitesi’nde verilen kahvaltıya Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep İŞ-KUR Müdürü Siraç Ekin, Oğuzeli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erdal Yıldızhan, Oğuzeli Belediye Başkanı M. Sait Kılıç, Oğuzeli Kaymakamı Yasin Yunak, kurs hocaları ve çok sayıda kursiyer katıldı.
Şu ana kadar Oğuzeli Halk Eğitim Merkezi’nde 19 kurs açıldığı bildirilirken, hasta ve yaşlı bakımı kursuyla 135 kursiyer belge aldı. Belge alan kursiyerlerden 63 kişi ise iş sahibi oldu.
Kahvaltı sonrası önemli açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, en büyük başarının kadınlardan geldiğini ifade etti. Şahin, insanın çok önemli olduğunu söyleyerek, “İnsanın kendini yetiştirmesi proje odaklı bakması, hizmet odaklı bakması ve birlikte hareket edebilme gücü başarıyı beraberinde getirir” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, hiçbir ilçeyi, mahalleyi ve hiçbir insanı birbirinden ayırt etmeden hak ve adalet ölçüsünde hizmet yaptıklarını açıklayarak, “Ben de bir kadın, bir anne olarak bu toplumun kalkınmasının ana damarının analık ve kadınlık, yani kadınlarımızın, kalkınmanın merkezi olduğunu biliyorum. Çünkü ailenin temeli. Kadın huzurlu ve mutluysa aile huzurlu ve mutlu oluyor. Toplum huzurlu ve mutlu oluyor. O yüzden kadınımızı ve çocuğumuzu iyi yetiştirmemiz lazım. Özgüven içerisinde olmaları lazım. Onların kabiliyetini, kapasitesini topluma yaymamız lazım. Geleceği daha iyi planlayabilmemiz için bugün kadınımızı eğitimde, sağlıkta, istihdamda geldiği noktada yukarı çıkarmamız lazım. Bu bizim en büyük hedefimiz” şeklinde konuştu.
“Bizim insanımız çok mükemmel, Anadolu muhteşem bir zenginlik” diyen Şahin, “Bize düşen şey 2023 hedefi, Cumhuriyetin 100. Yılı, dünyanın 10. Büyük ekonomisi hedefi sizlerin buna inanmasından geçiyor” ifadelerini kullandı.
Şahin, ilçeyle, büyükşehirle, teşkilatla bir ve beraber kardeş olunduğu zaman kazananın Oğuzeli olacağını vurgulayarak, “Kazanan Oğuzeli olacak, kazanan Gaziantep olacak, kazanan ülkemiz olacak ve insanlık olacak. Ben bunu çok önemsiyorum. Ben ve arkadaşlarım da sizin hizmetkarınızız. Çünkü Yüce Allah bize bu makamı, hizmet makamı olarak verdi. Bunun bir sınav olduğunu görüyoruz. Siz ne kadar bizden razı olursanız, siz bize ne kadar hayır duası gönderirseniz biz o kadar mutlu ve huzurlu olacağız. O yüzden bu birlikten doğan kuvvete, rahmete inanıyoruz. Safları birleştirip, gönül yollarını güçlendirerek bu yolculuğa devam etmemiz gerektiğini düşünüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.
Şahin’in açıklamalarının ardından, yaşlı bakım kurs hocası Mukaddes Katrancı tarafından kendisine halı hediye edildi.
Yaşlı bakım kurs hocası Mukaddes Katrancı, yaşlı bakım kursunun önünün açık olduğunu ifade etti. Katrancı, özel kurumlarda özel bakım merkezlerinde, hastanelerde, yaşlı huzur evlerinde engelsiz yaşamlarda kursiyerlerin iş bulabildiklerini söyleyerek, “Halı dokuma kursunun 2. dönem yöresel kilim dokuma kursiyerleri vardır. Birinci dönem 25 kişiydik ve şu anda 16 kursiyerle devam ediyoruz. Şu anda kurslarımız hızla devam ediyor” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner423