Nevşehir Valisi Ceylan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Nevşehir Valisi Ceylan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Nevşehir Valisi Ceylan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
banner475
banner471
Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.
Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan yayımlamış olduğu mesajında, “30 Ağustos Zaferi, savaş meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesinde, tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğini gösteren ve kurtuluş mücadelesi veren mazlum milletlere de örnek olan tarihi bir zafer olmuştur” dedi. Vali Ceylan mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Asırların mücadeleleri sonucunda kazanılmış olan kutlu vatan toprakları üzerinde, bağımsız ve onurlu bir şekilde var olabilmek için gösterilen üstün çaba, bugün bizim yolumuzu aydınlatan en önemli manevi kaynaklarımız arasındadır.
30 Ağustos, dünya tarihine damga vuran milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Bu zafer birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimiz sürece olmaz denilenleri başardığımızın bir göstergesidir. Bu zaferi kazanan şanlı ecdadın mirasçısı olarak bizler de bugün; ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımızın ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum”
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477