Nazilli Belediyesi Kültürel Mirasına Sahip Çıkıyor

Nazilli Belediyesi Kültürel Mirasına Sahip Çıkıyor

Nazilli Belediyesi Kültürel Mirasına Sahip Çıkıyor
banner471
350 yıllık geçmişiyle Nazillinin manevi ve kültürel değerlerinden biri olan ve yıl boyu birçok kişi tarafından ziyaret edilen Sinan Dede Türbesi, Nazilli Belediyesi tarafından bakıma alındı.
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, geçtiğimiz günlerde müjdesini verdiği Sinan Dede Türbesi restorasyon çalışmalarını, türbe önünde kesilen kurban ve okunan duaların ardından başlattı. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ihale edilerek yüklenici firma tarafından yapımına başlanan restorasyon çalışmaları kapsamında; türbenin mevcut dış kaplamalarının tümü sökülerek taş duvarların derzleri açılacak. Türbe temelinde sağlamlaştırma çalışmaları gerçekleştirilecek. Türbenin yapıldığı tarihteki inşaat, imalat ve teknik malzemeler dikkate alınarak yürütüleceği çalışmalarda eskitmetaş, alaturka kiremit ve eskitme derzler kullanılacak. Türbenin iç kısmında da bir dizi çalışma yapılarak elektrik tesisatı yenilenerek iç boyası yapılacak.
banner521
Nazillinin manevi ve kültürel değerlerine sahip çıktıklarını belirten Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Aşağı Nazillide bulunan Haccenbeş ve Cinibiş Harbi Başı Kesik Halil Dede Türbelerini Belediye olarak restore edip ziyarete açtık. Allah’ıma şükürler olsun Sinan Dede Türbesini restore ettirmek de nasip oldu. Çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayıp çevre düzenlemesini gerçekleştirdikten sora Sinan Dede Türbesini en kısa zamanda ziyarete açacağız. Biz Nazillinin Şehri Emini olarak Nazillinin tüm değerlerine sahip çıkıyoruz” dedi.
Başkan Alıcık, Nazilli Belediyesi’nin manevi yerlere önem verdiğini kaydederek Şehir içerisindeki tüm türbelerin temizliklerinin Belediye Temizlik İşleri tarafından rutin olarak gerçekleştirildiğini ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER