My Kolej’den Eğitime Erken Merhaba

My Kolej’den Eğitime Erken Merhaba

My Kolej’den Eğitime Erken Merhaba
Manisa’nın Yunusemre ilçesinde bulunan Özel Murat Yıldırım İlkokulu ve Ortaokulu (MY Kolej)’nda 8’inci sınıf öğrencileri için 17 Ağustos’ta başlayan eğitim öğretim faaliyetleri yoğun bir tempoda devam ediyor. Kasım ayının sonunda yapılacak olan TEOG için aralıksız hazırlıklarını sürdüren okul, eğitim öğretimdeki ikinci yılında da adından sıkça söz ettirecek.
Bu yıl Kurban Bayramı nedeniyle 28 Eylül’e ertelenen 2015-2016 eğitim öğretim yılı Manisa’nın ilk ve tek butik okulu olarak dikkat çeken MY Kolej tarafından 17 Ağustos’ta başlatıldı. Okulun 8’inci sınıf öğrencilerinin Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG)
sınavı için erken başlayan okulda öğrenciler yoğun bir tempoda sınava hazırlanıyorlar. 7 Eylül’de 5’inci sınıfların da eğitime başlayacağı okulda 14 Eylül tarihinde de birinci sınıflar ve anaokulu bölümü eğitim öğretime başlayacak.
banner457
BİRE BİR İLGİ
8’inci sınıf öğrencilerinin iyi bir lisede eğitimlerine devam edebilmeleri için TEOG’dan yüksek puan alınmasının önemli olduğunu kaydeden MY Kolej Müdürü Cemalettin Akgül, “Okulumuzda TEOG sınavı nedeniyle 8’inci sınıfların eğitim öğretimine 17 Ağustos tarihinde başladık. Öğrencilerimiz yoğun bir tempoda TEOG sınavına hazırlanıyorlar. Kasım ayı sonunda yapılacak olan sınavda öğrencilerimiz konuları iki kez tekrar etmiş olacaklar. Bunun yanında Cumartesi günleri de TEOG için özel ek ders programları ile bire bir eğitim veriliyor. 7 Eylül tarihinde de 5’inci sınıflarımız eğitim öğretime başlayacaklar. 14 Eylül tarihinde de okulumuzda birinci sınıflar ve anaokulu öğrencileri için kaynaştırma eğitimleri başlayacak. Diğer sınıflarımızda da 28 Eylül tarihinde eğitim öğretim başlamış olacak.” dedi.
Okulun Koordinatörü Harun Çevik ise MY Kolejin Manisa’daki ilk ve tek butik okul olduğunu az sayıda öğrenciyle bire bir ilgilenildiğine dikkat çekti. Çevik, amaçlarının kaliteli bir eğitim vererek hem öğrencilerine iyi bir gelecek hazırlamak hem de yaşadıkları şehrin eğitimdeki başarı seviyesine artırmak olduğunu ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER