Muratpaşa Yaz Spor Okullarına Muhteşem Kapanış

Muratpaşa Yaz Spor Okullarına Muhteşem Kapanış

Muratpaşa Yaz Spor Okullarına Muhteşem Kapanış
Muratpaşa Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 29 Haziran’da başlayan Yaz Spor Okulları törenle sona erdi. Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda düzenlenen törene futbol, basketbol, voleybol, cimnastik, hentbol, güreş, muaythai, tekvando, yelken, tenis, futbol kaleci, kız futbol, step-plates, yüzme, fitness ve sabah sporu branşlarında eğitim gören çocuklar ve velileri katıldı. 16 branşta düzenlenen yaklaşık 6 bin öğrencinin katıldığı yaz spor okullarının kapanış töreninde Başkan Uysal, çocuklara katılım belgelerini verirken, minik cimnastikçilerin sunduğu gösteri göz kamaştırdı.
“EN ÇOK KİTAP OKUYANA HEDİYE”
Yaz spor okulu döneminde en fazla kitap okuyan tenis kursiyeri İrfan Kazancı’ya, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal kitap hediye etti. Yaz spor okullarına katılan çocuklar adına konuşan Beste Seval Uğur, “Beraber yaşamayı, sevgiyi, dostluğu ve paylaşmayı burada öğrendim. Spora yönlendirilmemizde bize rehberlik yapan, spor tesislerinin kapılarını sonuna kadar açan, okullarımıza kapalı spor salonları yapan, tatilimizi daha güzel geçirmemizi sağlayan başkanımıza, bize emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyor ve söz veriyoruz. Çalışacağız, çok çalışacağız” diye konuştu.
UYSAL: “ÇOCUKLARIMIZ SPOR YAPMALI”
Çocukların spor yapması gerektiğini ifade eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Spor çocuklarımızın iyi psikolojiye sahip dengeli insanlar olarak yetişmelerine, sağlıklı, hedefli, sistematik ve disiplinli çalışan insanlar olmalarına vesile oluyor. Bu nedenle çocuklarımızı sporla uğraşmaları için destekledikleri için velilere teşekkür ediyorum. Yaz spor okullarımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çocuklarımız spor yaparsa dersleri kötü olur diye düşünen veliler var ise, hemen bu fikrini değiştirsin. Sporla, hayatı disipline olmuş bir çocuk derslerinde de başarılı olur. Tüm vatandaşlarımızı 20 bölgede sabah sporu yapmaya davet ediyorum” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER