Muratpaşa Belediyesi Bitki Üretim Tesislerini 5 Kat Büyütüyor

Muratpaşa Belediyesi Bitki Üretim Tesislerini 5 Kat Büyütüyor

Muratpaşa Belediyesi Bitki Üretim Tesislerini 5 Kat Büyütüyor
banner475
banner471
Muratpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün Ermenek’te bulunan bitki üretim tesisine yeni seralar yapılıyor. 1000 metrekare kapalı serada yapılan üretim önümüzdeki yıl 5 bin 500 metrekareye çıkacak
Muratpaşa Belediyesi’nin Ermenek Mahallesi’nde bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğü bitki ve ağaç üretim seraları bu yıl sonuna kadar 6 bin metrekareye ulaşacak. Başkan ümit Uysal’ın göreve başlamasının ardından fide, bitki ve ağaç üretimini arttıran Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 1000 metrekarelik kapalı sera fide üretim tesisini 5 bin 500 metrekareye çıkarmak için yeni seraların yapımı devam ediyor.
YILDA 10 MİLYAN MEVSİMLİK BİTKİ ÜRETİMİ
Mevcutta 1000 metrekare kapalı serada yılda 2 milyon adet mevsimlik bitki üretimi yapan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yeni seraların bu yıl yapımının tamamlanmasıyla önümüzdeki yıl yılda 10 Milyon mevsimlik bitki üretmeyi hedefliyor. Ermenek’te bulunan tesiste ayrıca, 500 metrekare kapalı serada yılda 10 bin ağaç fidan gerçekleştiriliyor. Tesiste üretilen mevsimlik bitki ve ağaçlar Muratpaşa Belediyesi’nin parklarına dikiliyor.
Ermenek Bitki ve Fidan Üretim Tesisinin kapasitesinin yıl sonunda 4 bin 500 metrekare artacağını ifade eden Park ve Bahçeler Müdürü Feyyaz Yıldırım, “Bitki ve fidan üretim tesisimizi büyütmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bitki üretim kapalı sera alanımız yıl sonunda 5 bin 500 metrekareye çıkacak. Önümüzdeki yıl parklarımızda kullandığımız bitki ve ağaçların tamamını tesisimizde üreteceğiz” diye konuştu.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477