MHP’den, İktidara ‘Çözüm Süreci’ Eleştirisi

MHP’den, İktidara ‘Çözüm Süreci’ Eleştirisi

MHP’den, İktidara ‘Çözüm Süreci’ Eleştirisi
banner471
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgün, ‘çözüm süreci’ adı altında vatan hainlerinin el üstünde tutulduğunu dile getirdi.
Parti binasında yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın açıklaması yapan MHP Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti’yi eleştirdi.
Konuşmasının büyük bölümünde ‘çözüm süreci’ ve devamında meydana gelen terör olaylarına ayıran Hüseyin Özgün, “Türkiye bir kişiden büyüktür. Türk vatanı saraydan fersah fersah yüksektir. Yanlış hesap milli vicdandan döner, mutlaka da dönecektir. Katiller döktüğü kanda boğulmadan, çekilen acı ve ızdırapların bedeli ödetilmeden çözüme bel bağlayanlar hain ve haysiyetsizdir.
banner521
Evlatlarımız her gün şehit ediliyor, hainler sözde özerklik ilan ediyor. Sistem değişti diyenlerle, sistem katilleri aynı paydada buluşuyor.
Analar ağlamayacak iddiasında bulundular. Bayrağa sarılı tabutlar gelmeyecekti, beyanatları böyleydi. Ama Türkiye tabuta girdi, haberleri yok. Açılım diyorlardı, çözüm diye mangalda kül bırakmıyorlardı; açıla açıla, çöze çöze Türkiye’nin tüm emniyet ve güvenlik kapılarını indirdiler. Doğu Türkistan’a gözünü kapatıp yönünü dönenler, emperyalizme kule nöbetçiliği yapan Kobani çığırtkanlarını, PKK maşalarını el üstünde tuttu.
Aziz milletim tasalanma, dert etme, üzülme; aziz varlığını canından aziz ve muhterem bilen vatan sevdalıları, Türkiye aşıkları nöbettedir. Allah bizi vatansız bırakmasın; milletimizi garip, düşkün, yersiz, yuvasız ve yarınsız koymasın” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER