MHP MYK Üyesi Doğan’dan Türkeş’e Tepki

MHP MYK Üyesi Doğan’dan Türkeş’e Tepki

MHP MYK Üyesi Doğan’dan Türkeş’e Tepki
banner526
banner471
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi Şükrü Doğan, bakanlık teklifini kabul eden Tuğrul Türkeş’e tepki göstererek, davaya ihanet ettiğini savundu.
MYK Üyesi Şükrü Doğan yaptığı basın açıklamasında, Tuğrul Türkeş’in babasından emanet olduğunu ancak, kendisinin davaya ihanet ettiğini dile getirdi.
Şükrü Doğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
banner521
“AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi’nin içine arka kapıdan sızarak devşirdiği isimden koalisyon sözünü önceden almış.
Saray tarafından devşirilen Tuğrul Türkeş, ülkücü harekete şahsi bir karşılığı olmadığını çok kısa süre içerisinde anlayacaktır. Geçmişteki Aydınlık Türkiye Partisi girişiminden ders alsa idi, aynı hataya bir daha düşmezdi. Ülkücüler, rahmetli babasının hatırı için kendisini affettiğini anlardı. Tuğrul Türkeş’in mirasyedi bir evlat olarak kendisini bir kere daha pazarlaması milyonlarca ülkücüyü hüzne boğmuştur.
Türkeş soyismi hepimiz için kutsaldır fakat Türkeş ismi sadece MHP ve ülkücü harekette anlamlıdır. Türkeş demek, Türklük demektir. Ülkücülük bir şereftir ve şerefin asla tavizi olmaz. Alparslan Türkeş’in soyismini taşıyorsa davasına ihanet etmiş demektir. Tuğrul Türkeş’in bu davranışı ülküdaşlarımızı üzmüştür. Fakat hiçbir ülküdaşımız tasvip etmemiştir. Ülküdaşlarımız kenetlenmiştir. Tüm ülküdaşlarımı ve dava arkadaşlarımızı bir ve beraber olmaya davet ediyorum.”
YORUM EKLE
banner525
SIRADAKİ HABER