Meski’den Operatörlere Eğitim

Meski’den Operatörlere Eğitim

Meski’den Operatörlere Eğitim
banner475
banner471
Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı MESKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan iş makinaları operatörlerine eğitim verildi.
Merkez ve ilçelerdeki MESKİ şubelerinde görev yapan 72 operatörün katıldığı eğitimde, teknik ve pratik olarak çalışmalar yapıldı. MESKİ Makina İkmal ve Tesisler Dairesi Başkanlığı birimi tarafından yapılan seminerde, araçların periyodik bakım onarımları, sahadaki çalışmalarda büyük arıza ve hasarlara neden olan ve dikkat edilmesi gereken hususların yanı sıra, çalışma güvenliği ve iş disiplini konuları hakkında bilgiler verildi.
Düzenlenen eğitim semineriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan MESKİ Genel Müdürü Turgut Aybak, “Kaliteli hizmet doğrultusunda eğitim çalışmalarından taviz vermiyor, sürekliliğini sağlıyoruz. Eğitim çalışmalarımız üç ayda bir tekrar edilecek. Tamirhanemizdeki ustalarımızı da bu kapsamda eğitiyoruz. Eğitim çalışması ile birlikte iş makinelerimizin daha verimli kullanılması ve uzun ömürlü olmalarının sağlayacağız. Araç ve iş makineleri bakım-onarımı, periyodik bakımın önemi, sıklıkla karşılaşılan araç-iş makinesi arıza nedenleri ve arıza tespitleri, iş güvenliği ve sahada çalışırken dikkat edilmesi gereken hususları hakkında iş makinaları operatörlerimize verilen eğitimler sonucunda katılım sertifikası verilecek” dedi.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477