Mersinliler Akıllı Bisikletler İle Sahili Turlayacak

Mersinliler Akıllı Bisikletler İle Sahili Turlayacak

Mersinliler Akıllı Bisikletler İle Sahili Turlayacak
Çukurova Kalkınma Ajansı ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği “Akıllı Bisiklet Mersin Sahilinde” projesi kapsamında anlaşma sağlandı. Mersinliler, akıllı bisikletler ile hem sahili turlayacak hem de spor yapma imkanı yakalayacak.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, bisiklet sporunun her kesimden her yaştan insanın yapabileceği bir spor olduğunu belirterek, “Akıllı Bisiklet Mersin Sahilinde Projesi, Mersin için önemli bir proje ve biz de bu projeye çok önem veriyoruz. Bu projeyle Mersin’de bisiklet sporunu daha da yaygınlaştırarak, çevreye duyarlı, spor yapan sağlıklı bir Mersin hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
Projede yer alan bisikletler, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan Hilton Oteli sahil parkından Mersin Üniversitesi Yenişehir Kampüsü arasındaki sahil şeridinde konumlandırılacak.
18 ayda tamamlanması planlanan proje ile Mersin’de bisiklet kullanımının kontrollü olarak arttırılması, trafik yoğunluğunun azaltılması ve çevre kirliliğinin önlenmesi amaçlanıyor.
Öte yandan, Mersin’i ziyarete gelen turistlerin sahil şeridindeki güzellikleri daha keyifli ve ekonomik bir şekilde tanıması ve güzergah üzerinde bulunan müzelere kolaylıkla ulaşmaları da hedefleniyor.
“Akıllı Bisiklet Mersin Sahilinde” projesinde Mersin Kartı olan herkes bu uygulamadan yararlanabilecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER