Mağdur Öğrenciler İçin İstişare Toplantısı Yapıldı

Mağdur Öğrenciler İçin İstişare Toplantısı Yapıldı

Mağdur Öğrenciler İçin İstişare Toplantısı Yapıldı
banner425
Yeşiltepe Eğitim Derneği (YEŞİLDER), Yeşiltepe semtinde taşımalı eğitim nedeniyle mağdur olan aileler ve çocuklar için geniş katılımlı bir istişare toplantısı yaptı.
YEŞİLDER hizmet binasında düzenlenen istişare toplantısına, Başkan Mümtaz Toy, yönetim kurulu üyeleri Bekir Doğan, Hüseyin Gökçek, Fatih Karakeçe, Gaffari Ayyıldız, Aysel Doğan, Nurcan Kaya, Solmaz Kınık, Beyza Şahin ve çok sayıda mağdur öğrenci anneleri katıldı.
Milli Eğitim Bakanlığının ilk ve ortaokul öğrencilerinin birbirinden ayrılmasına yönelik başlattığı çalışma ile Yeşiltepe’de 5 bin çocuğunun taşımalı eğitimle okula gitmek zorunda kalacağını ifade eden Başkan Toy, “Bazı ailelerin 4 ve üzeri öğrencisi var, bu aylık 400-500 TL gibi ekstra bir masraf demek. Asgari ücret ve altında geliri olan aileler şu an çok mağdur, çocuklarını okutamayacak duruma geldiler” dedi.
Yapılan istişare toplantısı hakkında bilgiler veren Başkan Mümtaz Toy, “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan bir kararla, öğrencilerin okullarının değişmesinin tüm maliyetinin öğrenci ve ailelerine yüklenmesi insafsızlıktır. Bu adaletsizliği ortadan kaldırmak için başta yerel yönetimler olmak üzere herkese sorumluluklar düşmektedir. Taşımalı eğitim nedeniyle çocuklarını okula gönderemeyecek birçok aile var. Bu çocuklar hepimiz çocuğu, bunlara yardımcı olalım. İlk etapta belediye otobüsleri ve minibüslerin sorumluluk alması ile çözüm sağlanabilir” sözlerini kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner423