Kuzey Irak Yerel Yönetimi 8 Teröristi Teslim Etti

Kuzey Irak Yerel Yönetimi 8 Teröristi Teslim Etti

Kuzey Irak Yerel Yönetimi 8 Teröristi Teslim Etti
banner475
banner471
Genelkurmay Başkanlığı, Irak Kuzeyi Yerel Yönetimi’nce 8 teröristin Habur Sınır Kapısı’nda güvenlik güçlerine silahsız ve teçhizatsız olarak teslim edildiğini açıkladı.
Genelkurmay Başkanlığı, Siirt’in Pervari ilçesi Meydan Tepe bölgesinde icra edilen arazi arama ve tarama faaliyetinde 1 el bombası, içerisine patlayıcı yerleştirilmiş 2 adet piknik tüp, 2 adet ateşleyici, 1 adet zaman ayarlı saat, muhtelif malzeme ele geçirildiğini bildirdi.
Iğdır’ın Karakoyunlu ilçesinde icra edilen operasyonda ise bir bölücü terör örgütü mensubu teröristin silahı ile birlikte yaralı olarak, bir teröristin ise silahı ile birlikte ölü olarak ele geçirildiği kaydedildi.
8 TERÖRİST TESLİM EDİLDİ
Irak Kuzeyi Yerel Yönetimi’nce 8 bölücü terör örgütü mensubu teröristin Habur Sınır Kapısı’nda güvenlik güçlerine silahsız ve teçhizatsız olarak teslim edildiği belirtildi.
DEAŞ ÜYESİ YAKALANDI
Kilis’ın Elbeyli ilçesi Aşağı Beylerbeyi köyünde icra edilen yol kontrolü esnasında ise, Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollardan giriş yapmaya çalışan ve DEAŞ terör örgütü üyesi olduğu değerlendirilen bir yabancı uyruklu şahsın yakalandığı ifade edildi.
banner482
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477