“Kurban Ve Vekaletinizle Tüm Yıl Bayram”

“Kurban Ve Vekaletinizle Tüm Yıl Bayram”

“Kurban Ve Vekaletinizle Tüm Yıl Bayram”
banner475
banner471
Türk Kızılayı Bilecik Şubesi yaklaşan Kurban Bayramı münasebetiyle hayırsever vatandaşlara, “Kurban Vekaletinizle Tüm Yıl Bayram” sloganıyla çağrıda bulundu.
2007 yılından bu yana vekalet ile kurban kesim kampanyaları düzenleyen Türk Kızılayı Bilecik Şubesi, bu sene de hayırsever vatandaşlara “Kurban Vekaletinizle Tüm Yıl Bayram” sloganıyla seslenerek, kurban ibadetlerini amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebileceklerini belirtti. Konu hakkında açıklama yapan Türk Kızılayı Bilecik Şube Başkanı Selami Çınar, Türk Kızılayı’nın artık geleneksel hale gelen vekaletle “Kurban Kesim Kampanyası”nın 2015 yılında da devam ettiğini ifade ederek, “Ülkemizdeki ve dünyanın dört köşesindeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı, kurban etlerini de binlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece kurban döneminde değil, yıl boyu ete kavuşacak” dedi.
“İBADETLERİNİ AMACINA UYGUN, KURALINA UYGUN OLARAK YAPABİLECEKLER”
Türk Kızılayı’nın “Kurban’da Kızılay Modeli” sayesinde hayırseverlerin kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebileceğini de aktaran Çınar, “Bu çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, Et ve Süt Kurumu’nun modern kombinalarında vekalet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Türk Kızılayı şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kurban döneminin ardından Türk Kızılayı, her vekalet sahibine bir teşekkür belgesi ile birlikte bir kutu kavurma konservesi ve süreci anlatan bir DVD gönderecek. Türk Kızılayı ile iyilik sınır tanımayacak. Hayırseverler, Bosna Hersek, Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Karadağ, Bangladeş, Pakistan, Kırgızistan, Filistin, Suriye, Etiyopya, Somali, Senegal, Nijer, Moritanya, Çad ve Orta Afrika’daki ihtiyaç sahipleri için de Türk Kızılayı’na kurban vekaletlerini verebilecek” diye konuştu.
“168 ÇAĞRI MERKEZİNDEN 7/24 BAĞIŞ”
Şube Başkanı Çınar, hayırseverlerin yurt içi 1 hisse kurban vekalet bedeli olarak 690 TL ödeyeceğini, yurt dışı kurban vekalet bedeli için de 435 TL ödeyeceğini anlatarak, şöyle devam etti:
“Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar; Türk Kızılayı Bilecik Şubesi, bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını, PTT şubelerindeki Kızılay Posta Çeki hesabını, 168 ücretsiz çağrı merkezini ve www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekaletlerini verebilecekler. Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekalet sahipleri 4 taksit imkanından da yararlanabilecekler.”
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477