Köyceğiz’de Barış Zinciri

Köyceğiz’de Barış Zinciri

Köyceğiz’de Barış Zinciri
banner475
banner500
Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde son zamanlarda meydana gelen terör olaylarını protesto etmek için halk sokağa döküldü.
Köyceğiz Atatürk bulvarından Türk Bayrakları ve sloganlar eşliğinde başlayan yürüyüş, Köyceğiz kordonunda son buldu. Yürüyüş esnasında, ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’, ‘Türk-Kürt kardeştir. PKK kalleştir.’, ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’, ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’, ‘Hepimiz Mehmetiz, PKK ya yeteriz.’ Sloganları atıldı.
Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, protesto yürüyüşü ile teröre lanet yağdıran grup tarafından yapılan açıklamada, “Son dönemde yaşanan terör olayları ülkemizi büyük bir kaosa sürüklemektedir. Dağlıca, Iğdır, Tunceli, Mardin ve ülkenin daha birçok topraklarında askerlerimiz, polislerimiz, güvenlik kuvvetlerimiz hain pusular sonucu şehit edilmektedir. Her gün daha da acı haberler ile uyanıyoruz. Son iki ayda 110 canımızı kaybettik. 110 ananın canı yandı. 110 eve ateş düştü. Sessizliğimizi bozmak için o ateşin evimize düşmesini beklemeyeceğiz. Bu mücadele vatan mücadelesidir. Namus mücadelesidir’’ denildi.
Son dönemde yaşanan terör olaylarının ardından, protesto gösterilerinde yaşanan gerginliklerin ülkeyi kaosa sürüklediğinin altını çizen grup Köyceğiz kordonunda el ele tutuşarak ‘Barış Zinciri’ oluşturdu.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477