Körfez Şık Ve Güvenli Hale Getiriliyor

Körfez Şık Ve Güvenli Hale Getiriliyor

Körfez Şık Ve Güvenli Hale Getiriliyor
banner425
Körfez Belediyesi, üst yapı iyileştirilmesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler Esentepe ve Mimarsinan mahallesini parke taşları ile döşeyerek şık ve güvenli hale getiriyor.
Körfez halkının yollarını bakıma alan Körfez Belediyesi, alt yapı sorunu olmayan sokak ve caddelerin parke taşı ile döşeme çalışmalarında büyük bir yol kat etti. Körfez’de yaşam standartlarını yükseltmek için farklı alanlarda çalışmalar sürdüren belediye ekipleri kentte 280 bin 500 metrekare Kilit Parke Taşı döşeyerek ayrı bir rekora imza attı. Bununla birlikte kaldırım yenileme çalışmalarında ise 260 bin metre Bordür ve 60 bin metrekare Dekoratif Yer Döşemesi çalışması gerçekleştirdi.
Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Esentepe ve Mimarsinan mahallesinde ekipler hummalı çalışmalar gerçekleştiriyor. Türkiye’nin en büyük sanayi kentlerinin başından gelen Körfez ilçesi, kentin gün geçtikçe büyümesi ve gelişmesiyle birlikte ihtiyaçların da artmasına neden oluyor. Bu kapsamda halkın taleplerini en iyi şekilde karşılayan Körfez Belediyesi, başlattığı yenileme çalışmalarıyla talepleri çözüme kavuşturuyor.
Kente yapılan hizmetlerde altyapı ve üstyapıya öncelik verdiklerini vurgulayan belediye ekipleri, "İlçemizin farklı mahallelerinde asfalt, bordür, parke döşeme ve diğer altyapı çalışmalarını yoğun tempo ile sürdürmekteyiz. Bugün Esentepe ve Mimarsinan mahallemizdeyiz. Çalışmalarımızı bu mahallelerimizde birkaç güne neticelendireceğiz” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner437

banner423