KONESOB’tan Esnafa Yerinde Hizmet

KONESOB’tan Esnafa Yerinde Hizmet

KONESOB’tan Esnafa Yerinde Hizmet
banner475
banner500
Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) bünyesinde hizmet veren Sicil Müdürlüğü, dönem dönem Konya’nın ilçelerindeki esnaf odalarına giderek sicil işlemlerini esnafın ayağına götürüyor.
KONESOB Sicil Müdürü Hilmi Karataş ve sicil müdürlüğü ekipleri, sicil vizesi geçen, sicil kaydı ve adres değişikliği, meslek değişikliği, işyeri unvan değişikliği ve kayıt sildirme işlemleri yaptırmak isteyen esnafın Konya’ya gelmeden işlemlerini ilçelerdeki esnaf odalarına bizzat giderek yapıyor.
Esnaf sicil işlemlerinin, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü Esbis (Esnaf ve Sanatkâr Bilgi Sistemi) üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirildiğini söyleyen KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, “Esbis sistemi hem esnafımız hem de bizler açısından çok yararlı oldu. Bu sistem sayesinde tüm sicil işlemlerini elektronik ortamda kolay bir şekilde gerçekleştiriyoruz” dedi.
ESNAFA UYARILAR
Esnafa sicil işlemleri konusunda da uyarılarda bulunan Başkan Karamercan, “Esnaf ve sanatkârlarımız, Sicil Müdürlüğümüze müracaatları esnasında yanlarında kimlik, fotoğraf, taşımacılık sektöründe olanlarda araç ruhsatlarıyla müracaat edebiliyorlar. Kısa bir süre içerisinde sicil işlemlerini hallediyor ve bağlı bulunduğu meslek odasına yönlendirme yaparak esnafımızın kaydını oluşturuyoruz” diye konuştu.
Başkan Karamercan, işyeri açacak esnaftan istenen belgeler konusunda da KONESOB’un resmi internet sitesinde gerekli bilgilerin olduğunu ve vatandaşların buradan da bilgi sahibi olabileceğini hatırlattı.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477