Kocasinan Durmuyor, Aras, Göksu Ve Tortum Da Yenilendi

Kocasinan Durmuyor, Aras, Göksu Ve Tortum Da Yenilendi

Kocasinan Durmuyor, Aras, Göksu Ve Tortum Da Yenilendi
Kayseri’nin yeni yüzü olacak Kocasinan’ı dünyanın sahip olduğu imkanlarla donatmak amacıyla gereken gelişim, değişim ve yenilikleri gerçekleştirmek isteyen Kocasinan Belediyesi; durmuyor, gece-gündüz çalışmalarına devam ediyor.
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yerleşim birimleri içindeki çalışmaları Kurban Bayramı öncesi tamamlamak için dur-durak bilmeden çalışmalarına devam ettiklerini belirterek Nil, Dicle ve Zamantı’dan sonra Mimarsinan Mahallesi’nin önemli geçiş noktaları; Aras, Göksu ve Tortum Sokakları yenileme işini tamamladıklarını söyledi.
Gelişen ve genişleyen Kocasinan’da sürekli yeni yollar açıp, mevcut olanları da yenilediklerinin altını çizen Başkan Ahmet Çolakbayrakdar," Daha güvenli, sağlıklı ve akıcı bir ulaşım sağlamak için cadde ve sokakları bütün alt yapısıyla birlikte yenileme çalışmalarına hızla devam ediyoruz. Mimarsinan Mahallesi nüfusun, araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu yerleşim birimlerindendir. Mimarsinan’ı Erciyesevler Mahallesi’ne taşıyan Aras, Göksu ve Tortum Sokak’taki yenileme işlemini söz verdiğimiz gibi bayram öncesi bitirdik " diye konuştu.
Kaski, Elektrik Şirketi ve Kaygaz gibi alt yapı kuruluşlarının da Aras, Göksu ve Tortum’da yenileme işlemleri gerçekleştirdiğini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar," Bütün alt yapı, kaldırım, mobese, asfalt ve otoparklar için bin 335 ton asfalt, 5 bin 100 metrekare yeni bazalt taş parke, 2 bin 500 metre bordür kullandık. Bunlara karşılık 920 bin lira harcama yaptık. ’İnsan-Proje-Çözüm’ odaklı belediyecilik anlayışımızla vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, onlara daha yaşanabilir mekan ve imkanlar sağlamak istiyoruz. Bu amaçla yoğun bir gayretin ve kesintisiz çalışmanın içindeyiz. Aralıksız değişim, gelişim ve yenilik yaşayan Kocasinan’da çalışmalarımızın kısa da olsa sıkıntısını çeken vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, kazasız-belasız kullanmalarını diliyoruz" şeklinde sözlerini bitirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER