Kızılay’dan Kurban Bağışı Çağrısı

Kızılay’dan Kurban Bağışı Çağrısı

Kızılay’dan Kurban Bağışı Çağrısı
banner475
banner471
Türk Kızılayı Edremit Şube Başkanı Necati Uytun yaklaşan kurban bayramı ve hayırseverlerin yapacağı kurban yardımları ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.
Başkan Uytun yaptığı açıklamada "2007 yılından beri Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Türk Kızılayı, bu yılki kampanyasında da hayırseverlere "Kurban Vekaletinizle Tüm Yıl Bayram" sloganıyla sesleniyor. Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası kapsamında yurtiçinde bir hisse bedeli 690 lira, yurt dışında ise 435 lira olarak belirlendi. Türk Kızılayı’nın artık geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2015 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört köşesindeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı, kurban etlerini de binlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanan model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban döneminde değil, yıl boyu ete kavuşacak.
Kurbanlıklarınız İslami şartlara uygun biçimde kesiliyor. Din görevlileri kurban kesimine eşlik ediyor. Tüm kurbanlıklar veteriner kontrolünden geçiriliyor.
İşlemler noter huzurunda gerçekleştiriliyor.
Kurban etleri Et ve Süt Kurumu işbirliğiyle konserveleniyor. Tüm yıl boyunca ihtiyaç sahiplerinin sofrasında yer alıyor. Türk Kızılayı’nın yardım kampanyası ile vekaleti alınan kurbanlarınız, kuralına uygun olarak kesiliyor, amacına uygun olarak konserveleniyor. Tüm yıl yardımsevenlerden gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan konservelerle, bayramın bereketi yıl boyu sürüyor.
Türk Kızılayı’na yurt dışına gönderilmek üzere de kurban vekaleti verilebilir, sınırların ötesinde bayramı bekleyen ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürebilirsiniz. Yardımlarınız sayesinde Bosna Hersek, Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Karadağ, Bangladeş, Pakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Filistin, Irak, Suriye, Etiyopya, Somali, Senegal, Nijer, Moritanya, Çad ve Orta Afrikada’daki sofralarda tüm yıl bayram bereketini yaşatabilirsiniz.
Türk Kızılayı internet sayfası üzerinden "Vekâleten Kurban" menülerini kullanarak elektronik işlemle,
168 Türk Kızılayı ücretsiz danışma ve bağış hattından, tüm bankalarda bulunan Türk Kızılayı bağış hesaplarına, tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Türk Kızılayı Posta Çeki hesabından,
Ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden yapabilirsiniz. Şube adreslerimize internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz Edremit şubesi irtibat :0 266 373 27 53 - 0 542 661 58 78 Bağışlarınızın takibini, web sitemizin bağış sekmesinde yer alan "Bağış Takibi" bölümüne, T.C. kimlik numaranızı veya bağışçı kodunuzu girerek yapabilirsiniz. Bağışlarla ilgili daha fazla bilgi almak için 168 Türk Kızılayı ücretsiz danışma ve bağış hattını arayabilirsiniz.
Vatandaşların bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını, Türk Kızılayı şubelerini, 168 ücretsiz çağrı merkezini ve "www.kizilay.org.tr" internet adresini kullanarak vekaletlerini verebilecekler.
Türk Kızılayı’ na kurban vekaleti veren vatandaşlar yurtiçi kurbanı seçerlerse 690 TL, yurtdışı kurban seçerlerse 435 TL ödüyor. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız arzu ederlerse bunları dolar ve avro olarak da Türk Kızılayı hesaplarına yatırabilirler. Yurtiçi kurbanı yurtdışından kestirmek isteyenler, 245 dolar ve 220 avro ödüyorlar. Yurtdışında kurban kestirmek isteyen vatandaşlarımız ise 155 dolar ve 140 avro ödüyorlar. Arzu eden vatandaşlar kredi kartı aracılığıyla 4 taksit imkanından da yararlanabilecekler. Vade farksız, faizsiz bir anlayıştır, dolayısıyla kurbanın ruhuna aykırı bir husus taşımamaktadır” dedi.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477