Kırkağaçlılar Teröre Lanet Yağdırdı

Kırkağaçlılar Teröre Lanet Yağdırdı

Kırkağaçlılar Teröre Lanet Yağdırdı
banner471
Kırkağaç Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen ’Şehide Saygı Teröre Lanet’ yürüyüşüne yaklaşık bin kişi katıldı. Kırkağaç Saat Kulesi Meydanında toplanan kalabalık sloganlarla çarşı merkezinde tur attıktan sonra, şehitliğe kadar yürüyerek şehitler için dua ettiler.
Kırkağaçlılar, ’Şehidim hakkını helal et bize’, ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ’Her Türk asker doğar’ sloganlarıyla yürüdüler. Yürüyüşe Kırkağaç Ülkü Ocakları, Milliyetçi Hareket Partisi ve ilçedeki çok sayıda sendika ve dernek de destek verdi.
banner521
Şehitlikte saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, mitinge katılan yüzlerce Kırkağaçlı Karaosmanoğlu Camii Müezzini Hasan Özdemir’in ettiği duaya hep birlikte amin dediler. Kalabalık grup daha sonra yine şehitlikten Saat Kulesi Meydanına kadar sloganlarla yürüdüler. Bu arada evlerini balkonlarından çıkan vatandaşlarda alkışlarla yürüyüşe destek verdi. Saat Kulesi Meydanında toplanan kalabalık daha sonra sessizce dağıldı.
Kırkağaç Ülkü Ocakları Başkanı Çağrı Yaşbudak, “Siyasi parti gözetmeksizin düzenlenen bir yürüyüştü. Her partiden Kırkağaçlı katıldı. Kırkağaç’tan şehitlerimize dua gönderirken, kahpe terör örgütü PKK’ya bir tokat vurmuş olduk. Allah katılan ve destek olan tüm Kırkağaçlılardan razı olsun” dedi.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER