Kayseri Şeker Panpet Tır Filosunu Yeniliyor

Kayseri Şeker Panpet Tır Filosunu Yeniliyor

Kayseri Şeker Panpet Tır Filosunu Yeniliyor
banner475
banner471
Kayseri Şeker’e bağlı iştiraklerden 2010 yılında kurulan ve ilk yıllarında zarar eden Panpet şirketinin, TIR filosundaki ekonomik ömrünü tamamlayan araçların yenilenmesi kapsamında 5 yeni TIR araç filosuna katıldı.
Şirket yenilenen imaj ve oluşturulan kurumsal kimlik sayesinde sektöründe tercih edilen ve yurt dışına da hizmet verebilen şirket haline gelirken, hizmet ağının genişlemesi sayesinde bir yıl içerisinde kara geçerek filosuna 5 yeni TIR katmayı başardı.
Panpet TIR filosuna katılan TIR’ların hizmete alınması esnasında konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; "Panpet bizim iştiraklerimiz arasında faaliyetlerini aktif olarak sürdüren şirketlerimizden bir tanesidir. Göreve geldiğimizde 36 taksitle alınan bu TIR’ların sadece bir taksiti ödenmişti. Kalan 35 taksit bizim görev zamanımızda ödendi.
Panpet’e ait akaryakıt istasyonu yapıldığında ruhsatsızdı. Ruhsatının alınması için imar planının yapılması gerekiyordu. O zaman lukoil firması ile bir anlaşma yapılmıştı. Bize devredilen o anlaşmada Kayseri Şeker ya da Panpet’in lehine olan bir durum bulunmuyordu. Lukoil firması ile ile uzun görüşmeler yapıldı ve sonucunda bizim lehimize olacak şekilde yeniden düzenlenerek Panpet petrol istasyonunun açılışı sağlandı.
Bizim görevi devraldığımız dönemlerde Kayseri Şeker Fabrikasının şekerini tüccarlar satıyordu. Biz dedik ki bizim elimizde TIR filomuz var şeker de bizim şekerimiz. Panpet firmamız bunu neden yapmasın dedik ve Şekerin Panpet şirketimiz aracılığı ile pazarlanmasını sağladık. Geçen sene 6 aylık süre içerisinde 10 milyon TL ciro yaparken, bu sene altı aylık dönemde 66 milyon TL ciro yapmış. Ciro rakamı 6 kat artmış. Biz işimizi hep beraber iyi yaptığımız zaman demek ki ortaya hep pozitif sonuçlar ortaya çıkıyor.
Özellikle Panpet’in yönetim kurulunda ve idari bölümünde görev yapan arkadaşlarımıza huzurunuzda teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki sizlerin bu gayret ve çabaları Panpet’i daha başarılı bir hale getirecektir" dedi.
Panpet şirketi TIR filosuna yeni katılan araçların hizmete alınması esnasında konuşan Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel; "Kayseri Şeker, Kayserimizin hem geçmişinde hem de geleceğinde hakkı olan bir şirkettir. Bu hizmete alınan yeni araçların şirkete çalışanlara ve Kayseri ye hayır getirmesini diliyorum" dedi.
Konuşmalar sonrasında İveco firması satış Müdürü Seyfettin Alas ve dorse imal eden firma yetkilileri tarafından Başkan Akay’a plaket takdimi yapıldı. Kesilen kurban ve yapılan duaların ardından tırlar yollarına koyuldu.
Törene; Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurlu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu, Üyeler İlhan Argun, Harun Halıcı, Nizamettin Çatak, Denetim Kurulu Üyeleri, Mehmet Güntay Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası Başkan Vekili Atilla Yalçın, Üyeler Hurşit Dede, Abdulkadir Güneş, Niğmetullah Sevim, Halis Lektemur, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Levent Benli,Panpet Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Karaköse, Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Yıldırım, Ender Taflıoğlu, Sezai Çelik, Yusuf Çakıcı, fabrika yöneticileri ve Panpet çalışanları katıldılar.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477