Kayseri Şeker İştiraklerinden Pankent’te Toplu İş Sözleşmesi

Kayseri Şeker İştiraklerinden Pankent’te Toplu İş Sözleşmesi

Kayseri Şeker İştiraklerinden Pankent’te Toplu İş Sözleşmesi
banner471
Kayseri Şeker iştiraklerinden olan Pankent Sentetik Ambalaj Fabrikası’nda 70 çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.
banner521
Toplu İş Sözleşmesi imza töreninde Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay’, Şeker İş Sendikası Genel Sekreteri Fevzi Şengül, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Levent Benli, Pankent Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özoğul, Pankent Müdürü Mustafa Çakmak, Şeker-İş Sendikası Kayseri Şubesi yöneticilerinden Salih Pınarbaşı, İbrahim Eryolu ile diğer yetkililer de hazır bulundu. Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay yaptığı konuşmada; “Ortaya çıkan sonuçların çalışanlarımıza dönüşünün olmasını gittiğini onların çalışmalarında hak ettiklerini almalarını istiyoruz. Onun için verilenler bizde ortaya çıkan fazla ücrettir diye hiç bakmıyoruz. Bunu yaparken adaleti ve hakkaniyeti gözetiyoruz. Hem kurumun hakkını hem de çalışanın hakkını gözetiyoruz. Bu çerçevede bakıyoruz ve istiyoruz ki bizim fabrikamız her konuda en başarılı noktaya gelsin. Çiftçimizde en fazla kazanan çiftçi, çalışanımızda en fazla kazanan çalışan olsun, biz bunun gayreti içerisindeyiz. Hep bu anlayışla baktık. Halende bu anlayışla bakmaya devam ediyoruz. Biz sendikacılığı destekliyoruz ve güçlü olmasını istiyoruz. Daha fazla hakkaniyet sağlamak açısından bu çalışmaların ve görüşmelerin önemli olduğunu düşünüyoruz. Hakkaniyetli paylaşım kimseye sıkıntı ve zarar vermez. Biz rahatsız olmayız. Biz buranın patronu değiliz buranın emanetçisiyiz. Buranın hakkına bir sıkıntı gelmedikten sonra elbette çalışanlarımız da çiftçilerimizde hak ettiğini fazlasıyla alsınlar bu bizi fazlasıyla mutlu eder. Bundan mutluluk duyarız” dedi.
Şeker İş Sendikası Genel Sekreteri Fevzi Şengül de Kayseri Şeker’in Türkiye’de iyi örnek olduğunu belirterek; “Ekibinizle beraber kısa sürede Kayseri Şeker’i ayağa kaldırdınız. Çok kısa bir zamanda kimsenin beklemediği bir şekilde Kayseri Şeker Fabrikasını gelmesi gereken yere getirdiniz. Ne kadar övünseniz azdır. Kayseri artık sektör içerisinde önemli bir yere geldi. Bunu herkes görüyor. Başkanım toplu iş sözleşmesi konusunda kayseri şekerdeki toplu iş sözleşmesi bizim elimizi de güçlendirdi. Size teşekkür ediyorum. Her gittiğimiz yerde de sizi örnek gösteriyoruz. Özellikle Pankent ile ilgili göstermiş olduğunuz ilgi hepimizi çok sevindirdi. Bundan dolayı hem arkadaşlarım adına hem şahsım adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER