Kaymakam Emeç Kız Öğrenci Yurdu İnşaatında İncelemede Bulundu

Kaymakam Emeç Kız Öğrenci Yurdu İnşaatında İncelemede Bulundu

Kaymakam Emeç Kız Öğrenci Yurdu İnşaatında İncelemede Bulundu
banner475
banner471
Araban Kaymakamı Cuma Emeç, Araban Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından yaptırılan 200 kişilik kız öğrenci yurdu inşaatında incelemelerde bulundu.
Araban Kaymakamlığının Araban İlçesine kız öğrenci yurdu yapılması için Araban Kaymakamlığı tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü’ne gönderilen projenin kabul edilmesinin ardından, 2014 yılında 3 milyon 646 bin 200 Türk Lirası bedelle ihalesi yapılan yurtta çalışmalar devam ediyor. Yaklaşık 200 kişilik kapasiteye sahip kız öğrenci yurdunun inşaatını gezen Araban Kaymakamı Cuma Emeç, müteahhit firma yetkililerinden proje ve inşaat çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Araban Kaymakamı Cuma Emeç’e Araban Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Orhan Behçet eşlik etti. Yurt inşaatındaki çalışmalar hakkında bilgi veren Kaymakam Cuma Emeç, ’’Vakfımızca 12 Ağustos 2014 tarihinde ihalesi yapılan 200 kişilik kız öğrenci yurdumuzun inşaatı devam etmektedir. Toplamda 3 milyon 646 bin 200 Türk Lirası maliyeti olan inşaatın yıl sonunda bitirilmesi hedeflenmektedir. Modern bir şekilde inşa edilen yurdumuzda 200 kız öğrencimiz faydalanacaktır. Bu güne kadar ilçede herhangi bir öğrenci yurdunun bulunmaması ve bu ihtiyacın giderilmesi için Araban Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü’ne gönderdiğimiz yurt projesine verilen 3 milyon 646 bin 200 Türk Liralık destek ile ilçemizin yurt ihtiyacını gideriyoruz’’dedi.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477