Kartepe Zabıtası’ndan Pazar Yeri Denetimi

Kartepe Zabıtası’ndan Pazar Yeri Denetimi

Kartepe Zabıtası’ndan Pazar Yeri Denetimi
Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, semt pazarlarının standart niteliklere kavuşturulması, alıcı ve satıcının daha iyi şartlarda buluşturulması amacıyla haftanın farklı günleri kurulan üretici ve semt pazarlarında denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
Kartepe ilçesinde haftanın farklı günleri kurulan 17 semt pazarında vatandaşların alışverişlerini rahat ortamda, kaliteli ve sağlıklı ürünlere ulaşmasını sağlamak amacıyla zabıta ekipleri semt pazarlarındaki denetimlerini hafta sonu da Acısu ve Ataşehir mahalellerinde devam ettirdi. Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Pazar Denetim Ekipleri, Pazar denetimlerinde pazarcı esnafının tezgah çizgilerine uyup uymadığını, fiyat etiketlerinin kontrollerini tartıların ölçü ayar muayene kontrollerini denetledi.
Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Selman Çelik, “Özellikle Pazar yerlerinde esnaflara ait terazilerin denetimlerini, elimizde bulunan hassas tartılarla gerçekleştirerek, vatandaşlarımızın bu anlamdaki haklarını korumaya çalışıyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER