Kars’ta Alternatif Enerji Üretimi Projesi

Kars’ta Alternatif Enerji Üretimi Projesi

Kars’ta Alternatif Enerji Üretimi Projesi
banner526
banner471
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nce Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi kapsamında alternatif enerji üretim projesi hayata geçirldi.
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Kars İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, Çiftçinin bu proje ile işletmesi ve çoban evindeki tüm elektrik sarfiyatını güneş enerjisinden karşılayacağını, böylece enerji için herhangi bir harcaması olmayacağını belirtti.
Düzgün, “Bu manada Bakanlık olarak başta TKDK ve (KKYDP) Ekonomik Yatırımları Programına yüzde 50 hibe destekli başvurarak, gerek bitkisel gerek hayvansal üretimdeki enerji harcamalarının alternatif üretimden karşılanacağını beklemekteyiz. Bu Projenin İlimizdeki diğer işletmelere örnek olmasını diler, projesi kabul edilen çiftçimizi tebrik ederiz” dedi.
banner521
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliği (Tebliğ No:2015/16) 30 Nisan 2015 tarih ve 29342 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmişti.
Bu tebliğ kapsamında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) Ekonomik Yatırımlar kaleminden yüzde 50 hibe destekli olarak projelere destek veriliyor.
Kars’ta Aküzüm-Özkesemen Tarım Petrol İnş. San. Tic. Ltd. Şti ’ye ait online Alternatif Enerji Üretimi konulu proje başvurusu Bakanlıkca incelenerek hibe kapsamında onaylandı. Aküzüm-Özkesemen Tarım Petrol İnş. San. Tic. Ltd. Şti ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü arasında hibe sözleşmesi imzalandı.
YORUM EKLE
banner525
SIRADAKİ HABER