Kardeş Şehir Heyeti Uşak’tan Ayrıldı

Kardeş Şehir Heyeti Uşak’tan Ayrıldı

Kardeş Şehir Heyeti Uşak’tan Ayrıldı
banner475
banner471

Kardeş Şehir Offenbach Valisi ve Beraberindeki Heyet Haftasonu Boyunca Uşak’ı Gezdi. Uşak’ Hayran Kalan Heyet Dün Öğle Saatlerinde Uşak’tan Ayrıldı.
Kardeş şehir ilişkilerini güçlendirmek amacıyla Uşak’a gelen Almanya’nın Kreis-offenbach kenti Valisi Oliver Quilling ve beraberindeki heyet, hafta sonu boyunca Uşak’ta çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret etti.

Uşak Belediyesi’nin uzun süredir devam eden çalışmaları sonucu Uşak’ı ziyaret etmeye karar veren heyetin gezisi üç gün sürdü.

Kreiss-offenbach Valisi Oliver Quilling, Hessen Eyalet Meclisi Milletvekili İsmail Tipi ve bazı meclis üyelerinin katıldığı gezide, Uşak Valiliği, Uşak Belediye Başkanlığı ve Uşak Üniversitesi gibi kurumlar ziyaret edildi.

Organize Sanayi Bölgesine giderek burada birçok fabrikayı gezen heyet, ticari ilişkiler noktasında bazı konularda görüş alışverişinde bulundu.

Cumartesi günü Uşak’ta bulunan müzeleri gezen Vali Qulling ve ekibi ardından Uşak Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’ne giderek burada Uşak Belediyesi tarafından yıl boyunca düzenlenen çeşitli kültürel faaliyetler hakkında bilgi aldı. Ayrıca ebru sanatı ve çini süslemeciliği kurslarına katılarak bu konularda bilgi alan heyet üyeleri, ebru ve çini hocaları eşliğinde bu sanatları uyguladı.

Oldukça keyif aldıkları gözlenen Vali Qulling ve milletvekilleri, buradan ayrılarak Tirit Sokak’a geçip burada Uşak Belediyesi tarafından gerçekleştirilen cephe sağlıklaştırma işlemlerini izledi. Uşak Belediye’sine bağlı KUDEB birimi uzmanları eşliğinde Tirit Sokak’ta yapılan restore işlemleri hakkında bilgi alan heyet, buradan tarihi Dokur Evi’ne geçerek halı dokumacılığı hakkında bilgi aldı.

Meşhur Uşak Halısının tarihi gelişimi ve dokunuşundaki inceliklere kadar detaylı bilgileri alma şansı yakalayan heyet, burada halı dokuma tezgahlarında halı dokuma şansı yakaladı. Özellikle halı dokumanın kendileri için çok farklı bir deneyim olduğunu belirten heyet üyeleri, Uşak gezisinin hayatları boyunca unutamayacakları bir gezi olacağını ifade etti.

Dokur Evi’nde Uşak yemek kültürünü ve konak kültürünü de gören heyet üyeleri, buradan Uşak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne geçerek teknik konularda görüş alışverişinde bulundu. Daha sonra Uşak Havalimanına geçen ekibin bir sonraki durağı Karma Organize Sanayi Bölgesi oldu.

Burada deri fabrikalarını gezen heyet, Uşak’ın deri sanayi hakkında bilgi alarak üretim faaliyetlerini gözlemledi. Son olarak Uşak Belediyesi tarafından Kayaağıl Köyü’nde bulunan Jeotermal bölgesine giderek bölgeyi gezen heyet üyeleri, Başkan Erdoğan tarafından sıcak suyun debisi, sıcaklığı ve diğer özellikleri konusunda bilgilendirildi.

Öte yandan Pazar günü Huzurpark tesislerinde Gençlik Kampı’na katılan öğrencilerle buluşan ve burada kahvaltı yapan Kreiss-offenbach heyeti, Başkan Erdoğan’a teşekkürlerini sunarak öğle saatlerinde Uşak’tan ayrıldı.

banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER