İş Adamı Reşat Erdoğan:

İş Adamı Reşat Erdoğan:

İş Adamı Reşat Erdoğan:
7 Haziran 2015 genel seçimleri öncesi, siyasete girmesi konusunda büyük kamuoyu baskısı gören iş adamı Reşat Erdoğan, 1 Kasım seçimleri öncesi yazılı bir açıklama yaptı. Erdoğan, “Son seçimlerden hemen önce başlayan ve aday listeleri belli oluncaya kadar devam eden kirli politikalar, seçim atmosferinin yaşandığı şu günlerde tekrar sergilenmeye başlanmıştır” dedi.
Erdoğan, seçimlerle ve milletvekilliği adaylığı ile ilgili olarak, “Son seçimlerden hemen önce başlayan ve aday listeleri belli oluncaya kadar devam eden kirli politikalar, seçim atmosferinin yaşandığı şu günlerde tekrar sergilenmeye başlanmıştır. Son seçimde bana karşı kirli oyunlarla tertip kuranlar, çıkar çatışması sebebiyle benzer oyunları birbirlerine karşı da oynamaktadırlar. Beraber yola çıkanlar, birbirlerini çoktan satmışlarsa da müşterek rakipleri olarak gördükleri şahsımı hedef almaya devam etmektedirler. Samimi ülküdaşlarımı tenzih ederek belirtmeliyim ki, birbirlerini çıkar uğruna satmaya alışmış olanların, bundan sonra da aynı şeyi yapacakları aşikardır. Bu durum karşısında, kendimi hiç kimseye hedef tahtası etmediğimi, bundan sonra da etmeyeceğimi herkesin bilmesini isterim” diye konuştu.
Erdoğan, “Önce ülkem ve ülküm’ diyemeyip, her türlü değerin önüne kendilerini koyarak, siyaseti ayak oyunları ile yapmaya çalışanlar karşısında, ülkemden ve ülkümden taviz vermem mümkün değildir. Vekil olmak; güzel ahlak, fazilet, iffet gibi aziz değerlerimizden önce gelemez. Yalan, iftira, riyakarlıkla dolu ayak oyunları ile bu aziz millete ve kıymetli hemşehrilerime vekil olunamaz. Vatandaşın seçemediği ama onaylamak zorunda kaldığı bir ortamda resmiyette vekillik işgal edilebilir ama milletin gönül makamı ele geçirilemez. Allah’a sonsuz şükürler olsun ki aziz hemşehrilerim, o zengin gönüllerinde yer ayırmakla beni şereflendirmişlerdir. Böylece memleketime olan sevdamın boş veya karşılıksız olmadığı tescillenmiştir” ifadelerine yer verdi.
“Malatya ile bağları sadece nüfus cüzdanındaki doğum hanesi ile sınırlı olanların, seçimden seçime memleketlerini hatırlamaları ne kadar da hazindir” diyen Reşat Erdoğan, “İki seçim arasında sosyal medyadaki yalan-yanlış paylaşımlarının dışında görünmemeleri, memleketim ve hemşehrilerim adına üzüntü vericidir. Görünenlerin de sadece görüntü ile yetinmeleri, vatandaşın sevinçlerinden de kederlerinden de uzak kalmaları, sorumluluk makamında bulunmalarına rağmen vatandaşın sadece şikayetlerine ortak olmaları, ellerini taşın altına koymayıp hep makam ve nimet peşinde koşmaları, hemşehrilerimin hak ettiği davranışlar değildir” dedi.
Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da fedakarlıktan ve vazifeden kaçmayacağını belirten Erdoğan, “Ülkümden de sevdamdan da vazgeçmeyeceğimi artık bütün hemşehrilerimin anladığını, onların muhabbet dolu gözlerinden okuyabiliyorum. Ayak oyunlarıyla, akrabalık bağlarıyla ya da menfaat odaklaşmalarıyla bana ve kutlu ülküme tertip kuranların, hemşehrilerimin gözlerinin içine nasıl bakabileceklerini de merak etmekteyim. Siyasetin benim için tek bir anlamı vardır. O da hizmettir. Hizmet edebilmek için gerekli olan şey maddi zenginlik değildir. Mal varlığımın kısıtlı olduğu dönemde de, bol olduğu günlerde de hep hizmet etmeyi şiar edindim. Canımdan başka çok da bir şeyimin olmadığı günlerde, canımı ortaya koydum; ülkümü, vatanımı ve memleketimi canımdan aziz bildim. Maddeten rahatladığım zamanlarda da varımı-yoğumu yağma etmekten ve paylaşmaktan bir an geri durmadım. Bu sebeple benim kimliğimde ülkücülüğüm eski sıfatıyla anılmaz. Şimdiye kadar olduğu gibi şimdiden sonra da hiçbir fedakarlıktan ve vazifeden kaçmam mümkün değildir. Ayak oyunları ve kirli ittifaklarla tertip kurarak, beni milletvekili adaylığından uzak tutmaya çalışanların, adaylık listesi belli olduğunda ‘ne yapalım aday olmadı’ gibi basit ve adice bir savunma ve propagandaya müracaat etmeleri halinde, gerekli cevabı önce dava arkadaşlarım ve hemşehrilerimden alacaklarından eminim” dedi.
Kirli politikalar nedeniyle davasından asla geri dönmeyeceğini de sözlerine ekleyen Reşat Erdoğan, “İnancım odur ki hemşehrilerim için de siyaset; yalan, iftira, karalama, çıkarcılık ve hırsızlık gibi rezillikler değildir. Doğruluk, mertlik, diğerkamlık, vefakarlık gibi güzel hasletler, hemşehrilerim için de temel ölçülerdir. Amacım, bu güzel ilkelerden taviz vermeden hizmet etmeye devam etmektir. Ucuz insanların ve kirli politikaların, kutlu ve temiz gördüğüm bir davadan beni asla geri çeviremediğine herkes şahittir. Allah rızasını ve kutlu gördüğüm davayı gerçekleştirme yolunda hemşehrilerimin şimdiye kadar olduğu gibi şimdiden sonra da benimle yürümeye devam edeceklerine inancım sonsuzdur. Hemşehrilerimin asil davranışlarına layık olmak da boynumun borcudur. Allah, varlığınızı daim etsin.Cenab-ı Allah kutlu davamız, vatanımız ve memleketimiz için hayırlı olanı nasip etsin. Allah samimiyetle gayret edenlerin yar ve yardımcısı olsun” sözlerini kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER