İl Özel İdaresi Binası Adalet Bakanlığının Oldu

İl Özel İdaresi Binası Adalet Bakanlığının Oldu

İl Özel İdaresi Binası Adalet Bakanlığının Oldu
banner471
Düzce’nin Şerefiye Mahallesi’nde uzun yıllar İl Özel İdaresi Hizmet Binası olarak hizmet veren bina satış yapılarak, Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne devredildi.
Konuyla ilgili Düzce İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada ”İl Genel Meclisinin 3 Haziran 2014 tarih ve 180 sayılı kararıyla, Merkez ilçe Şerefiye Mahallesi Şehit Ruhsar caddesi 75 ada 1 numaralı parselde bulunan İdaremize ait hizmet binasının satışının yapılmasına uygun görülmüştü. Bu karar doğrultusunda, iki defa Devlet İhale Kanununun Açık İhale Usulüne göre ihaleye çıkılmış olup, talipli çıkmamıştır” denildi.
banner521
Açık ihale usulüyle satışta binaya alıcı çıkmayınca, Kamulaştırma Kanunu kapsamında Düzce Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Hizmet Binası olarak kullanılmak üzere Adalet Bakanlığı Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne teklif yapıldı.
Teklifin kabul edilmesiyle bina 1 Milyon 500 Bin TL. bedelle Adalet Bakanlığına devredildi. Devir işlemleri kapsamında tapunun hazine adına tescili için çalışmalar ve yazışmalar yapıldı. Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu kapsamında, binanın Hazine adına devrinin yapılmasına, Düzce İl Encümeni 20 Ağustos 2015 tarihli toplantısında karar verildi. Böylece Şerefiye Mahallesindeki Düzce İl Özel İdaresi eski hizmet binasının devir işlemleri tamamlandı. Bina bundan sonra Düzce Denetimli Serbestlik Müdürlüğü olarak kullanılacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER