Hukukçular Derneği’nden Terör Açıklaması

Hukukçular Derneği’nden Terör Açıklaması

Hukukçular Derneği’nden Terör Açıklaması
Hukukçular Derneği, İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yaparak, terör saldırılarında şehit düşen asker ve polis ailelerine baş sağlığı diledi. Hukukçular Derneği Başkanı Av. Mehmet Sarı, “Terör ve teröristi övmek suretiyle, toplumsal barışı bozarak kaos ortamına sebep olanların hukuk önünde hesap vermesi gerektiğini ve ilgili savcıların derhal harekete geçmesini istiyoruz” dedi.
Hukukçular Derneği üyesi bir grup avukat Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklama yapan Hukukçular Derneği Başkanı avukat Mehmet Sarı terör olayları nedeniyle yaşanan süreci değerlendirdi. Avukat Sarı açıklamasında, terör olaylarında en fazla Kürt vatandaşların mağdur olduğunu söyledi.
Sarı şehitlere Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı dilediği açıklamasında, “Farklı etnik unsurdan Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Boşnak, Pomak gibi bu coğrafyayı paylaşan bizler yüzyıllar boyunca aynı acılara üzülen, aynı sevinçlerle mutlu olan, vatan bildiğimiz bu topraklarda iç içe yaşamışızdır” diye konuştu.
Yakın geçmişte oluşturulan suni gündem ile farklı etnik yapıdan gelen halkların arasının açılmaya çalışıldığına dikkati çeken Av. Sarı, “Bu çabalar barış süreci ile değerini yitirmiş, silahsızlanma süreci yaşanması arzulanmıştır. Ancak, kandan ve gözyaşından beslenen hain ve alçak terör örgütü, müsamaha ortamını sığınak yapılması gereken bir zaman olarak değerlendirmiştir” şeklinde konuştu.
Terör ve teröristi övmek suretiyle, toplumsal barışı bozarak kaos ortamına sebep olanların hukuk önünde hesap vermesi gerektiğini savunan Mehmet Sarı, “İlgili savcıların derhal harekete geçmesi gerektiğini ifade ediyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER