Günay, Sümeyye Erdoğan’a Sahip Çıktı

Günay, Sümeyye Erdoğan’a Sahip Çıktı

Günay, Sümeyye Erdoğan’a Sahip Çıktı
banner526
banner471
Adıyaman Genç Kuşak Girişimci Kadınlar ve İstihdam Derneği Başkanı Birsen Günay, sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan hakkındaki iddiaları kınadı.
Adıyaman Genç Kuşak Girişimci Kadınlar ve İstihdam Derneği Başkanı Birsen Günay, CHP Milletvekili Mahmut Tanal’ın Lazika İslam Emirliği tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’a sosyal medya üzerinden yapılan çirkin ve ahlaksız saldırıları şiddetle kınadığını söyledi.
banner521
Birsen Günay açıklamasında, “Sümeyye Erdoğan üzerinden yine cinsiyetçiliğin en ahlaksız hali yürürlüğe sokulmuştur. Bir kadının haysiyetine dil uzatmak ne kadar da kolay bir hal almıştır. Atılan iftira ve yalanlarla saldıranlar artık ahlaksızlığın, edepsizliğin ve alçaklığın zirve noktasına ulaşmış noktadadırlar. Bu iftirayı atanların içinde bulunduğu durum çaresizliğin ve bağnazlığın geldiği vahim bir noktadır. Sümeyye Erdoğan’a yapılan; İnsanlıktan nasibini alamayanların, insanca yaşayanlara karşı kullandığı en çirkin silah; İftira olmuştur ki; Hz Ayşe’ye ahlaksızca iftira atan o kirli zihniyetin kalıntıları, Sümeyye Erdoğan’a da aynı şekilde saldırıyor. Bu sadece basit bir iftira, karalama ve müptezellik değil ahlaksızlıktır. ‘İnsanda bozuk olunca maya; ne ar tanır, ne de haya’ diyen Hz Mevlana’nın bu sözü insan olanlar için ibretliktir.
Sayın Sümeyye Erdoğan hakkında iğrenç iddiaları yayan ve bu çirkinliğe sosyal medyada paylaşarak destek veren tüm çevreleri kınıyoruz. Saldırıyı tüm kadınlara yapılmış olarak kabul edip tüm duyarlı insanları kadın haklarına saygılı olmaya, kadına kadınca değer veren kavramlarla ve söylemlerle dil kullanmaya, ahlak ve erdem kavramlarına sahip çıkmaya davet ediyoruz” dedi.
YORUM EKLE
banner525
SIRADAKİ HABER