Gültekin Gencer: “Fenerbahçe Karşısında 3’te 3 Yaparız”

Gültekin Gencer: “Fenerbahçe Karşısında 3’te 3 Yaparız”

Gültekin Gencer: “Fenerbahçe Karşısında 3’te 3 Yaparız”
banner475
banner488
Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, Fenerbahçe ile önemli bir maç oynayacaklarını belirterek, “Pazar günü inşallah şans bizden yana olur ve 3’te 3 yaparız. Biz takıma güveniyoruz” dedi.
Başkan Gencer, Brezilyalı Guilherme transferinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Antalyaspor’un hızlı bir transfer dönemi geçirdiğini kaydeden Başkan Gencer, bu sezon en fazla transfer yapan takımlardan biri olduklarını söyledi.
Transferde ince eleyip sık dokuduklarının altını çizen Gencer, “Genelde fiyat olarak düşük maliyetlerde transfer yapmak istedik. Takımda oynayan 11 futbolcunun yaş ortalaması yirmialtı. Zaman zaman 30 yaş üzerinde transferler yapıyorsunuz denilse de genç oyuncular transfer ettik. Yaş ortalaması düşük olan kulüplerden birisiyiz” dedi.
Noktasal transferler yaptıklarını belirten Gencer, “Bizim kadromuz son haftaya kadar 27 kişiydi. Kendisine kulüp bulmasını istediğimiz futbolcuları da dahil edersek, 2 oyuncumuz Chico ve Oğuz mataracının da sezonu kapattığını var sayarsak, kısıtlı bir kadromuz var. O nedenle on transfer yapma ihtiyacı hissettik. Transfer bitti gözüyle bakıyoruz. Burası Antalyaspor olduğu için pazar günkü maçın neticesi sonucunda ve olağanüstü transfer gündeme gelecek olursa, olmaz denilecek bir şey yok. Ne planladıysak hepsini yapmış bulunuyoruz. Uzun zamandır bir çok isim konuşuldu. Guilherme olayında çok noktasal hareket ettik. Liginde oynayan bir oyuncuydu. Sürekli oynuyordu. Yaş itibariyle de gelecek daha çok faydalanabileceğimiz, hatta kulübün para kazanabileceği futbolcu düşüncesiyle ısrarcı davrandık ve transferini bitirdik” ifadelerine yer verdi.
“HEDEF 3’TE 3”
Ligde üçüncü haftada deplasmanda önemli bir maça çıkacaklarını aktaran Gencer, “Fenerbahçe UEFA Avrupa Lig’i maçını oynadı. Pazar günü inşallah şans bizden yana olur ve 3’te 3 yaparız. Biz takıma güveniyoruz. Rahatlıkla herkes, ’galip geleceğiz’ diye söyleyebiliyor. Antalyaspor’a gönül veren herkes, ‘Antalyaspor, Fenerbahçe’yi yener’ diyebiliyorsa demek ki şehrin güvenebileceği bir kadro oluşturmuşuz. Şehre hava katmışız. Bu da hepimizin başarısıdır” açıklamasında bulundu.
“SÜPER LİGDE KALICI OLACAĞIZ”
Süper Lig’de kalıcı olmayı hedeflediklerini de kaydeden Gencer, “Daima ayakları üzerine basan kadrolar oluşturup Antalya’nın Süper Lig’e değil, Avrupa Ligleri’ne yakışan bir takım olduğunu göstermek istiyoruz. Başarıya katkı koyacak projelerle konuşmak var. Bu takımı başarısız olsun diye uğraşmaktansa, hep beraber yıl sonunda bitireceğimiz noktayla ilgili herkesin katkıda bulunması gerektiğini düşünüyorum. Bu takım başarılı olursa şehir başarmış olur” diye konuştu.
“PASSOLİG KART SATIŞI 20 BİNİ AŞTI”
Geçen sene 1. Lig’de Antalyaspor’un 4 bin Passolig kartı olduğunu hatırlatan Gencer, “Bugün geldiğimiz nokta Play-off maçında 7 bine çıktı. Bugün de 20 bini geçti. Süper Lig takımları içinde 7’nci sıraya oturmuş durumda. Hedefimiz bir iki sıra daha yukarı çıkmak. Konyaspor rekor kırmıştı. Onun rekorunu kırmak, hedefimiz o olmalı. 4 büyük takım içine girmek en büyük hedefimiz. Kombine satışlarımız başladığı günden itibaren patlamaya geçti. İnanılmaz rezervasyon var. Satışı aştık. Antalyaspor’un Passolig tarihi üçüncü yıl olsa da değişik olaylarla karşı karşıya kalıyoruz. Passolig’in bağlı olduğu aktif bank dahil olmak üzere genel müdürler kulübümüzü ziyaret ettiler. Bu sabah itibariyle 5 sabit noktada anında Passolig başladı. Hem Passolig, hem de kombine bilet satışları 5 ayrı noktada hizmet verecek. Pazartesinden itibaren Passolig, elindeki tek mobil aracı da en çok satış olan Antalya olduğunu gördüğü için 1 haftalığına Antalya’ya mobil aracını gönderiyor. Talep olan her bölgede hizmet verecek. Bunlar bizim için görmeye alışık olmadığımız konular. Bu heyecanı ve ilgiyi daha da arttırmalıyız” diye konuştu.
Stadyumda çalışmalarda sona gelindiğini kaydeden Başkan Gencer, 7 Eylül’deki Sivasspor maçını yeni statta oynayacaklarını sözlerine ekledi.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477