Franchısıng Fuarına Yabancı Akını

Franchısıng Fuarına Yabancı Akını

Franchısıng Fuarına Yabancı Akını
15-18 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Türkiye’nin ilk ve tek franchising fuarı olan Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı’na bu yıl yabancılar damgasını vuracak.
Bu sene 13’üncü kez kapılarını açacak olan Bayim Olur musun Franchising Fuarı dünyanın pek çok ülkesinden gelecek yabancı yatırımcıların ve yabancı markaların şovuna sahne olacak. Yeşilköy CNR Expo’da Medyafors Fuarcılık organizasyonu, UFRAD(Ulusal Franchising Derneği) işbirliği ile gerçekleştirilecek fuara, ulusal ve küresel ölçekte yaklaşık 400 firma katılacak. Fuarın yatırımcı konukları arasında Ortadoğu, Avrupa ve Asya kökenli yatırımcılar ön plana çıkarken, katılımcılar arasında ise; İngiltere, İspanya, Romanya, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Malezya ve Suudi Arabistan’dan gelen markalar dikkat çekiyor. Medyafors Fuarcılık Genel Müdürü Aycan Helvacıoğlu, fuarda franchising sistemine dair önemli gelişmelerin yaşanacağını belirterek, "Avrupa Franchise Federasyonu’nun (EFF-European Franchise Federation) her yıl düzenlenen Yönetim Kurulu Toplantısı 15-16 Ekim tarihlerinde, fuar bünyesinde eş zamanlı olarak gerçekleştirecek. Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin ve aday ülkelerin franchise derneklerini tek çatı altında toplayan 22 üyeli federasyon, fuarda Franchising Deneyim Paylaşım Günü etkinliği de gerçekleştirecek. Ayrıca EFF Başkanı Guy Gras fuar açılışında bir konuşma yapacak" dedi.
BELÇİKALI GENÇ GİRİŞİMCİLER TÜRK MARKALARI İÇİN GELİYOR
Başkanlığını Belçika’da yaşayan bir Türk olan Murat Balbay’ın yaptığı Belçika Genç Girişimciler Birliği de (UYBE-Union of Young Belgian Entrepreneurs) üyeleriyle birlikte fuarın önemli katılımcıları arasında yer alıyor. Belçika’da girişimcilik ve yatırım alanlarında faaliyetlerde bulunan ve öncelikli amacı iş bulma ve kurma noktasında sıkıntı çeken özellikle göçmen kökenli gençleri iş hayatına hazırlamak olan kuruluş, fuarda yerel markalarla işbirliği çalışmaları yapacak.
Suudi Arabistan Ticari Ataşeliği işbirliği ile fuara katılacak olan Alarfaji Group ve Franaccess franchise danışmanlık firması yöneticisi Ahmad Al Arfaj, beraberindeki 25 kişilik Suudi yatırımcı heyetiyle, yatırım olanakları konusunda Türk firmalarla ikili görüşmeler gerçekleştirecek. Fuarın bu yıl Malezya’dan da önemli misafirleri bulunuyor. Malezya Ticaret Bakanı Hamzah Bın Zaınudın Bayim Olur musun Fuarı’nın açılışına katılırken, Malezya Firmalar Komisyonu, Malezya Fikri Mülkiyetler Kurumu, Rakyat Bankası ve Malezya Franchise Derneği ile beraber 12 Malezyalı marka da fuarın katılımcıları arasında yer alacak. Ortadoğu’nun en önemli Franchise danışmanlık firmalarından birisi olan Francorpme Danışmanlık Firması yöneticileri ise bölgedeki Franchise ve ekonomik koşullar hakkında yerli firmaları bilgilendirmek ve Franchise yatırımlarında danışmanlık hizmeti vermek için firmalarla görüşecekler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER